неділя | 26 червня 2022 | 01:41
04.07.2016

За останній місяць відбулась низка робочих зустрічей між СПО роботодавців та керівництвом міністерств і відомств

Місяць, відтоді, як 1 червня Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко дав доручення міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади у десятиденний строк провести зустрічі з представниками всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців та профспілок. Починаючи з 10 червня відбулись робочі зустрічі представників СПО роботодавців з керівництвом Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мінкультури, Держпраці та ДФСУ. Під час цих зустрічей обговорювались актуальні проблеми для роботодавців та питання сприяння бізнесу в Україні.

23 червня Соціальні питання: шлях до практичної реалізації

За результатами зустрічі з міністром соціальної політики України Андрієм Ревою та головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою роботодавці домовились про підтримку міністерством законопроекту № 2632. Зазначений проект закону ініційований Федерацією роботодавців України і передбачає механізми для вирішення проблеми заборгованості по пільговим пенсіям. Серед них - скасування обов'язку підприємств напряму фінансувати виплату пільгових пенсій, а також запровадження додаткового розміру єдиного внеску для роботодавців за осіб, які нині працюють у шкідливих та важких умовах (+15% для Списку №1 та +7% для Списку №2).

Крім того, передбачається розстрочення боргів, які накопичились на момент прийняття закону, строком на 5 років. Крім того, була досягнута домовленість про прискорення прийняття Мінсоцполітики нового порядку здійснення наглядової діяльності Держпраці, а також про старт оперативної підготовки та внесення законопроекту, що змінить підходи до регулювання експертної діяльності в сфері охорони праці.

З метою підвищення якості діалогу влади із бізнесом представники урядової сторони та роботодавці підтримали необхідність ініціювати доручення Прем'єр-міністра України щодо забезпечення реалізації органами виконавчої влади норм законодавства про соціальний діалог та підвищення рівня обізнаності державних службовців про засади соціального діалогу.

Також роботодавці домовились із керівництвом Міністерства соціальної політики спільно напрацювати необхідні зміни до законодавства, спрямовані на врегулювання питань, пов'язаних із:

- мобілізацією працівників (відшкодування збереженого заробітку та бронювання ключових фахівців);

- підвищенням ефективності та прозорості роботи МСЕК;

- врегулюванням можливості використання вибухівки 4 та 5 класу запобігання та розблокування роботи підприємств гірничої галузі;

- співпрацею служби зайнятості із роботодавцями щодо навчання працівників та забезпеченням необхідними кадрами українських підприємств;

- розробкою концепції навчання впродовж життя;

- виплатою "лікарняних" та пенсійних виплат працівникам підприємств, які знаходяться в районі зони проведення бойових дій на сході країни;

- поступовим впровадженням електронних листків непрацездатності та випискою ліків за міжнародною непатентованою назвою. Планується, що найближчим часом відбудеться робоча зустріч між СПО роботодавців та Державною службою з надзвичайних ситуацій.

Джерело: Федерація роботодавців