неділя | 26 червня 2022 | 02:50
12.07.2016

Прем’єр повністю підтримав позицію ФРУ щодо відшкодування ПДВ

Головними ворогами прем'єра будуть ті, хто "кошмарить" бізнес – заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час сьогоднішньої зустрічі з бізнесом, у Клубі Кабміну. У першу чергу, прем'єр назвав очільника ДФС Романа Насірова.

"Вперше позиції бізнесу та прем'єра співпали настільки. Прем'єр сказав на зустрічі, що дає місяць Насірову на виправлення ситуації з відшкодуванням заборгованості по ПДВ перед бізнесом. Або чекаємо на кадрові рішення", - прокоментував результати цієї зустрічі заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Федерація роботодавців України також підтримала висловлену позицію Голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, що якщо ДФС протягом найближчого місяця не наведе лад з електронним адмініструванням ПДВ, то комітет разом із бізнесом буде ініціювати на законодавчому рівні посилення відповідальності служби за порушення адміністрування. Зазначимо також, що найближчим часом планується робоча зустріч Федерації роботодавців з Головою Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики.

За даними експертів ФРУ, станом на вечір 11 липня було відшкодовано ПДВ на суму майже 3,5 млрд. грн. Загальна ж сума ПДВ до відшкодування у реєстрах складає 4,3 млрд. грн.

Нагадаємо, у кінці червня відшкодування ПДВ було припинено. У червні експортери отримали всього 111 млн. гривень, середньомісячний рівень відшкодування становить 7,2 млрд. гривень. Внаслідок цього загальна сума невідшкодованого ПДВ станом на початок липня перевищила 30 млрд. грн., включаючи прострочену заборгованість. Після появи першої інформації про блокування відшкодування ПДВ, Федерація роботодавців України виступила із заявою, в якій назвала дії Державної фіскальної служби неприпустимими. "ДФСУ постійно та масово безпідставно порушуються встановлені Податковим кодексом України терміни відшкодування ПДВ, процедури автоматичного відшкодування ПДВ", – зазначалось у заяві.

У свою чергу прем'єр відреагував на відкрите звернення Федерації і дав Державній фіскальній службі доручення відновити відшкодування ПДВ експортерам. "Потрібно негайно передати реєстр в казначейство і поставити крапку", – сказав Володимир Гройсман на засіданні уряду у середу, 6 липня.

Після втручання прем'єра ДФС розблокувала відшкодування ПДВ і у п'ятницю, 8 липня, вранці реєстри підприємств на повернення податку були передані в Держказначейство.

Джерело: ФРУ