неділя | 26 червня 2022 | 01:55
01.08.2016

ФРУ пропонує оптимізувати орендну плату за державне майно

28 липня, на засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов порушив питання щодо оптимізації орендної плати за державне майно, зважаючи на критичну ситуацію у цій сфері.

Так, за даними Фонду державного майна України за період з 01.01.2015 до 01.06.2016 припинено майже 6 тисяч договорів оренди державного майна.

Отже, через значне фінансове навантаження на орендарів у сучасних економічних умовах оренда державного майна стає не привабливою і не конкурентною порівняно з орендою нерухомості в приватному секторі. Наслідком збереження такої тенденції може стати зменшення надходжень до державного бюджету.

З метою виправлення ситуації ст. 9 Прикінцевих положень Закону України від 25.12.2015 № 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" на 2016 рік зупинено дію норми ст. 10 Закону України від 10.04.1992 № 2269-XII "Про оренду державного та комунального майна" в частині індексації орендної плати.

Проте, таке призупинення лише пом'якшило ситуацію, але не зняло напругу серед орендарів держаного та комунального майна. Враховуючи ситуацію, яка спостерігається на ринку оренди державної нерухомості, для недопущення її поглиблення, а також з метою зменшення фінансового навантаження на орендарів зазначеного майна Іллічовим Р.В. під час засідання урядового комітету внесено пропозиції щодо необхідності запровадження тимчасового стримуючого механізму - застосування тимчасового понижуючого коефіцієнта до розміру орендної ставки, визначеної відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, - спрямованого на стабілізацію економічних процесів.

Зазначена пропозиція підтримана членами комітету, а головою Комітету – Першим віце-прем'єр-міністром — міністром економічного розвитку України та Степаном Кубівим доручено Фонду державного майна та Мінекоромрозвитку до 1 вересня 2016 року із залученням Федерації роботодавців України розробити та внести на розгляд Уряду пропозиції стосовно змін у порядок розрахунку орендної плати за державне майно, за якими вартість такого майна буде конкурентоспроможна.

Джерело: ФРУ