неділя | 20 жовтня 2019 | 04:07
23.12.2016

ФРУ затвердила пріоритети діяльності організації на 2017 рік

 Свобода та умови ведення бізнесу, відродження національної економіки, сталий розвиток української промисловості, стимулювання експорту, залучення інвестицій, збереження та створення нових робочих місць, податкова та митна політика, кадри для промисловості, трудові відносини та соціальний захист – основні пріоритети діяльності Федерації роботодавців України на 2017 рік, що були затверджені 22 грудня 2017 року на розширеному засіданні Президії Ради Федерації.

 Участь у засіданні, крім керівників галузевих та регіональних об'єднань бізнесу, власників промислових підприємств взяли також члени Ради Національного банку України та експерти банківського сектору.

 "Завдяки нашій активній позиції у 2016 році вдалось досягти вирішення вагомих питань для бізнес-спільноти питань. Як приклад, урядом прийнято рішення про ліквідацію 14 контролюючих органів, впроваджено тимчасовий мораторій на здійснення перевірок більшістю контролюючих органів, скасовано 25 видів ліцензій та 83 види дозволів. Чотири соціальні внески об'єднано у єдиний внесок та загальну суму зменшено з 41% до 22%", - наголосив під час засідання Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

 "Україна – це країна з великими, але поки що нереалізованими можливостями. Вижити та рухатись уперед у сучасному світі можливо тільки разом – разом всьому бізнесу, і у тісній співпраці влади із бізнесом. Ця співпраця має орієнтуватись, перш за все, на протекціонізм національної промисловості, запровадження спільних із вітчизняним виробником інфраструктурних проектів та відхід від сировинної економіки", - акцентував Дмитро Олійник.

 Однією із головних нових площадок у взаємодії уряду та бізнесу з питань промислової політики і здійснення структурних змін в економіці у 2017 році, ФРУ визначила створений при Кабінеті Міністрів Національний комітет з промислового розвитку. Очолює цей комітет Прем'єр-міністр України, а виконавчим директором є заступник Голови ФРУ, нардеп та почесний президент ІГ "УПЕК" Анатолій Гіршфельд.

 До складу комітету увійшли представники знаних в Україні та у світі підприємств, керівники найбільш представницьких галузевих об'єднань бізнесу, з якими ФРУ давно співпрацює - Юрій Мельник (перший заступник голови правління ПАТ "Миронівський хлібопродукт"), Володимир Приходько (президент ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод"), Павло Штутман (голова Наглядової ради ПрАТ "Гідросила ГРУП"), Олександр Соколовський (президент Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості "Укрлегпром"), Ростислав Шурма (генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь"), Едуард Сімсон (заступник генерального директора ПрАТ "У.П.Е.К"). До складу Нацкомітету увійшли також і керівники трьох національних об'єднань бізнесу – Дмитро Олійник (голова Ради Федерації роботодавців України), Анатолій Кінах (президент Українського союзу промисловців і підприємців) і Леонід Козаченко (голова Ради підприємців при КМУ).

 У наступному році на базі Федерації роботодавців України будуть створені та запрацюють комітети з підтримки експорту, з питань безпеки та захисту бізнесу, з надрокористування, а також комітет з розвитку промисловості. Останній, як планується, тісно співпрацюватиме із вищезгаданим Національним комітетом з промислового розвитку. Також буде активізовано діяльність вже існуючих комітетів – аграрного, стратегічних ініціатив, технічного регулювання, дерегуляції та розвитку підприємництва.

Прес-служба Федерації роботодавців України