неділя | 26 червня 2022 | 02:16
14.04.2017

Селекторна нарада прем`єр-міністра України, в.о. міністра охорони здоров`я та керівників місцевих державних адміністрацій.

 Сьогодні відбулася селекторна нарада, на якій ми разом з прем'єр-міністром України, в.о. міністра охорони здоров'я та керівниками місцевих державних адміністрацій обговорили питання стану впровадження урядової програми забезпечення доступності лікарських препаратів.

Вся нормативна база по програмі «Доступні ліки» повністю сформована, а необхідні кошти вже спрямовані в регіони.

У програмі «Доступні ліки» беруть участь 157 препаратів за міжнародною непатентованою назвою та торгівельними марками. «З них для лікування серцево-судинних захворювань – 127 торгівельних назв лікарських засобів, діабету ІІ типу – 24 лікарські засоби, бронхіальної астми –6 торгівельних назв лікарських засобів. Це препарати 35 виробників, з яких 18 виробників країн ЄС, 15 українських виробників та по одному виробнику з Ізраїлю та Індії.

Ефективність роботи програми «Доступні ліки» зараз залежить від тісної взаємодії керівників органів місцевої влади із МОЗ. Ми вже маємо певні позитивні зрушення. Зокрема, на сьогодні по всій Україні у програмі доступні ліки беруть участь вже понад 2 тисячі аптек. Але цього недостатньо.

Найкращі показники щодо залучення аптек до участі у програмі мають Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська та Хмельницька області. «У Запорізькій , Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Херсонській і Черкаській областях потрібно суттєво збільшити кількість аптек, які беруть участь у програмі.

Окрім цього, зараз дуже гостро стоїть питання наповнення цих аптек відповідним асортиментом ліків. Тому я звертаюся до місцевих державних адміністрацій якомога швидше провести відповідні узгоджувальні наради з дистриб’юторами, щоб забезпечити всі аптеки повним переліком ліків, на які розповсюджується ця програма.

 

https://www.facebook.com/rozenko.pavlo/videos/667420940125633/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

 

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України