п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:12
20.02.2018

Відзначаємо Всесвітній день соціальної справедливості

Соціальна справедливість – загальновизнана цінність сучасного демократичного суспільства, що закріплена в документах світової спільноти, зокрема в міжнародних пактах ООН. За рішенням 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 2009 року, 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості, який відзначається щороку.
Організація Об’єднаних Націй підтримує принципи соціальної справедливості, заохочуючи рівність між жінками та чоловіками або права корінних народів та мігрантів.
ООН сприяє забезпеченню соціальної справедливості, усуваючи бар’єри, що виникають перед людьми в силу їх ознаки статі, віку, расової, етнічної або релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності.
Проведення Всесвітнього дня соціальної справедливості має сприяти подальшому нарощуванню зусиль міжнародного співтовариства в області викорінювання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, соціального добробуту і соціальної справедливості для всіх.
Цього року 20 лютого в Україні вже всьоме відзначатиметься День соціальної справедливості, запроваджений Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021.
Соціальна справедливість має бути однією з невід’ємних частин будь-якої соціально орієнтованої економіки. Оскільки, згідно з Конституцією, Україна є соціально орієнтованою державою, то соціальна справедливість — це також невід’ємна частина будь-якої сфери життя українського суспільства.
Одним із дієвих інструментів для підвищення рівня соціальної справедливості є ведення соціального діалогу, який виступає чинником стабільного поступального розвитку сучасного суспільства як динамічно збалансованої цілісної системи. Завдяки розвиткові соціального діалогу відбувається залучення основних інститутів громадянського суспільства до взаємодії з органами державної влади, що є оптимальним способом розвитку потенціалу самого державного управління, забезпечує можливість переходу від політичної конфронтації до співробітництва, вільного саморозгортання процесів консолідації суспільства.
Отже, соціальний діалог між органами влади, працівниками та роботодавцями є запорукою ефективного вирішення соціальних проблем, забезпечення єднання суспільства на основі поваги до прав та законних інтересів громадян, підвищення рівня якості їх життя, соціальної стабільності в державі.

 

Прес-служба НТСЕР