середа | 8 грудня 2021 | 01:44
23.11.2018

Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine

NTSER

Сьогодні Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко зустрівся з Директором Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) паном Романом Гайлевичем. Під час зустрічі обговорювались питання майбутнього національної відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні в контексті реформи системи охорони здоров’я, національної стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, та міжнародних зобов’язань України щодо подолання цих епідемйї, як загроз громадському здоров’ю у відповідності до глобальних цілей сталого розвитку. Під час зустрічі пан Гайлевич зазначив, що Україна є абсолютним чемпіоном регіона східної Європи та центральної Азії в питаннях зниження цін на ключові препарати для лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу, а також державного лідерства в питаннях профілактики ВІЛ, зокрема замісної терапії, яка нині фінансується з національного бюджету.
В свою чергу пан Розенко підкреслив, що нині в Україні склалась унікальна ситуація, коли лікування є безкоштовним і якісні ліки доступні для всіх, хто їх потребує, але майже половина людей, які живуть з ВІЛ не знають про свій статус і відповідно не отримують лікування, що гальмує прогрес у подоланні епідемії. Саме тому, питанням тестування на ВІЛ має приділятися особлива увага. Зокрема і тому, що Україна за підтримки ВООЗ, ЮНІСЕФ та ЮНЕЙДС розпочала процес підготовки до валідації елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини, метою якого є досягнення в країні умов, за яких жодна дитина не буде інфікована ВІЛ від народження.
Серед іншого, також обговорювались питання поширення Ініціативи подолання СНІДу у великих містах, та результатів її впровадження в місті Києві та Одесі.
https://www.facebook.com/UNAIDS.Ukraine/?__tn__=%2CdkC-R&eid=ARCsu93g5grb4O1tUmM_2lT-4XZfsebHPd3WdI_28_zA1PGsOnpnMDesZ-CWZBIl_umcQwdqZJ2Jn0cJ&hc_ref=ARTLq_v2VPE8jQFRv1O3gZJa7IwH3W6PQsEH4vDx7R6BizK8Bh5lRW-Gxx3MPmSbH30&fref=nf

Прес-служба НТСЕР