п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:09
06.12.2018

5 грудня 2018 року відбулося засідання Уряду

Під час засідання заступник Співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців, Голова Ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник виступив із доповіддю,  наголосивши на існуванні великого ризику для української економіки, яка за останній рік відповідно до статистичних даних зросла лише на 2,8 %, а також на низькій продуктивності праці. Голова Ради Федерації роботодавців також зауважив, що Україна постійно відчуває вкрай високий рівень конкуренції за трудовий потенціал з боку країн-сусідів, які на сьогоднішній день вживають відповідні заходи з лібералізації трудової міграції, що є надзвичайно великим викликом для України.

Водночас, було зазначено, що 5 квітня 2018 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому було прийнято декілька важливих з точки зору збереження та розвитку трудового потенціалу рішень, однак, станом на сьогодні вони не імплементовані і з 5 квітня Національна рада більше не збиралася. Тому Дмитро Олійник звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням сприяти перезавантаженню роботи Національної ради, зокрема, відповідної ротації головуючого, яка передбачена законодавством і регламентом, оскільки вона є тим майданчиком, на якому влада, роботодавці та профспілки можуть провести професійну дискусію, спільно знайти відповідь на найгостріші питання. І, як результат, найближчим часом підписати нову Генеральну Угоду.

Голова Національної ради Павло Розенко підтримав сторону роботодавців щодо необхідності осучаснити та оновити склад Національної ради, зазначивши, що, в першу чергу, це стосується центральних органів виконавчої влади.

Стурбованість сторони роботодавців щодо питання трудового потенціалу поділяє і Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що це дуже серйозні та глобальні виклики. Та пообіцяв, що вже найближчим часом під його головуванням буде проведено відповідну нараду з цього питання.

Відеозапис засідання Уряду можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=_InyM0YJp68&feature=share&fbclid=IwAR2q02HE7CdhDF_MQZ5CN-BOAvSPSImkV98_feSpcXL74qI1AicC4AxEZA

 

 

Прес-служба НТСЕР