субота | 25 березня 2023 | 17:02
22.01.2019

Нарада, присвячена обговоренню звіту ,,Порівняльний аналіз Конвенції МОП № 187 та положень законодавства України”

22 січня 2018 року за сприяння Міжнародної організації праці спільно з Міністерством соціальної політики України та секретаріатом Національної тристоронньої соціально-економічної ради відбулась робоча нарада з метою обговорення звіту ,,Порівняльний аналіз Конвенції МОП № 187 та положень законодавства України”.
Участь у заході взяли представники МОП в Україні, Міністерства соціальної політики України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, профспілок, роботодавців та секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Ратифікація Конвенції МОП № 187 передбачена Генеральною Угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в України. У зв'язку з цим, Міністерство соціальної політики України звернулось з проханням про надання технічної підтримки МОП щодо проведення порівняльного аналізу національної законодавчої бази України в галузі БГП до положень Конвенції № 187.
Під час наради експерти обговорювали питання щодо актуальних проблем безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості в Україні, зокрема, зупинившись на питанні модернізації політики у сфері БГП; гармонізації національного законодавства у сфері БГП з Конвенціями МОП та Директивами ЄС.
Виступаючи, Ю. Кузовий, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України звернув увагу учасників наради на те, що урядова сторона забезпечує формування та реалізує політику у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці та підтримує впровадження міжнародних стандартів, зокрема у сфері БГП.
Заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігор Ященко поінформував учасників наради про відсутність Комплексної програми з поліпшення стану охорони праці та відсутність фінансування на заходи з охорони праці на підприємствах, про відсутність системи управління ризиками та фундаменту законодавчої бази національного законодавства для впровадження міжнародних стандартів у сфері БГП.
Юрій Андрієвський, Керівник Департаменту охорони праці апарату ФПУ акцентував увагу присутніх на те, що Уряд схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та ратифікація Конвенції МОП № 187 надасть можливість впровадити стандарти Європейського Союзу і МОП з безпеки та гігієни праці, а також про відсутність належного фінансування на заходи з безпеки, охорони та гігієни праці на підприємствах.
Заступник Голови Об'єднання організацій роботодавців України, Голова Київського обласного об'єднання організацій роботодавців ФОРУМ, член Національної ради Василь Піддубний звернув увагу присутніх на відсутності механізму мотивації роботодавців для створення умов БГП та запропонував вирішити зазначене питання на базі Національної ради.
За результатами наради, з метою підготовки ,,Дорожньої карти” по імплементації положень Конвенції МОП № 187 до національного законодавства, за пропозицією національного координатора МОП С. Савчука,було прийнято рішення провести 06 березня 2019 року розширену нараду на базі Національної ради із залученням міжнародних експертів для обговорення подальших кроків на шляху до ратифікації Конвенції № 187.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: