субота | 25 березня 2023 | 16:31
13.02.2019

Зустріч Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка з місією Європейської конфедерації профспілок

NTSER

13 лютого 2019 року відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України, Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради Павла Розенка з місією Європейської конфедерації профспілок.
Європейська  конфедерація профспілок (ЄКП) є визначним соціальним партнером на рівні Європейського Союзу, з яким постійно проводить консультації Єврокомісія. Серед членів місії - виконавчий секретар PERC Антон Лєппік, голова Чесько-Моравської конфедерації профспілок Джозеф Стредула та міжнародний секретар цього профцентру Богумил Чап, керівник міжнародного департаменту Загальної конфедерації профспілок П'єр Рене Крістоф Кутаз, міжнародний секретар Національного польського профоб'єднання Солідарність Анджей Адамчік та керівник міжнародного департаменту Конфедерації профспілок Словаччини Мирослав Хайнош.
Метою зустрічі  стало ознайомлення місії ЄКП щодо поточної ситуації в Україні на ринку праці, забезпечення гідних умов праці та стану ведення соціального діалогу в Україні.
Віце-прем’єр-міністр України наголосив на тому, що одним із найбільш важливих для нашої країни питань є європейські прагнення України. Забезпечення гідного рівня життя громадянам України, яке відповідатиме європейським стандартам та сприятиме реалізації свого потенціалу на теренах України – завдання, над вирішенням якого Уряд працює постійно. Проте, в Україні, нажаль, ще наявні додаткові несприятливі фактори, що суттєво ускладнюють цю роботу, зокрема, тривалий військовий конфлікт, що вже понад 5 років виснажує країну та є однією з вагомих причин, що сприяє відтоку працюючого населення до більш спокійних у цьому плані країн. Водночас, навіть у таких складних умовах, Уряд України продовжує співпрацю з соціальними партнерами щодо пошуку рішень, які сприятимуть її соціально-економічному розвитку.
Серед позитивних результатів роботи Уряду П. Розенко відзначив збереження позитивної динаміки зростання економіки, промислового виробництва, залучення інвестицій, легалізація зайнятості та впровадження фундаментальних змін в різних сферах життєдіяльності держави – від системи державних фінансів, системи економічних регуляцій, оподаткування бізнесу, розвитку інфраструктури та реформування державної служби до соціальної сфери, а саме: освіти, медицини, пенсійного забезпечення, монетизації субсидій тощо.
Крім того, Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради звернув увагу присутніх, на тому, що соціальні партнери все частіше підіймають питання збільшення масштабів масової трудової міграції українців за кордон, що викликає занепокоєння.
За даними Держстату близько 3 млн українців перебувають за кордоном  на постійній роботі, а за неофіційними даними ця цифра досягає 5-7 млн. За даними НБУ обсяг приватних грошових переказів в Україну щороку збільшується. Так, у 2017 році обсяг переказів склав 9,2 млрд доларів США, що на 2,5 млрд доларів США більше ніж за 2016 рік.
Завдяки спільним зусиллям та конструктивному соціальному діалогу в Україні вдається забезпечити поступове зростання заробітної плати. Так, середня заробітна плата штатного працівника у грудні 2018 року становила 10 573 грн, що у 2,8 рази вище рівня мінімальної заробітної плати. Також завдяки результативній роботі зменшився рівень тіньової економіки на 25%.
Члени делегації місії ЄКП висловили свою стурбованість стосовно міграції українців, соціально-економічної ситуації та стану дотримання трудових прав, а також проблеми відтоку кваліфікованої робочої сили з України. Європейські профспілки вважають, що працівники повинні мати право на гідну працю та гідну зарплату у своїх країнах.
Джозеф Стредула акцентував, що головною метою цієї місії є допомога Україні у складний час та висловив готовність до співпраці.
Богумил Чап зазначив на необхідності покращення інвестиційного клімату в Україні, а Анджей Адамчік висловився, що соціальний демпінг в Україні є неприпустимим і необхідно домагатися єдиних умов праці для всіх, в тому числі і рівня заробітної плати. Також було запропоновано вести діалог щодо укладання колективних угод на транснаціональному рівні.
Голова ФПУ Григорій Осовий та Голова КВПУ Михайло Волинець, проінформували про стан дотримання прав та інтересів людей праці в Україні, дії профспілок щодо підвищення ефективності соціально-економічного захисту працівників.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: