неділя | 26 червня 2022 | 01:49
24.10.2019

Проведено тристоронній круглий стіл у сфері пенсійного забезпечення в Україні

24 жовтня 2019 року в рамках реалізації Програми гідної праці для України на 2016-2019 роки, зокрема кінцевого результату 3.1 ,,Зміцнення національного мінімального рівня соціального захисту на основі міжнародних трудових стандартів та соціального діалогу” відбувся тристоронній круглий стіл щодо політики в сфері пенсійного забезечення.

Даний захід проведено Міжнародною організацією праці у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Комітетом Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з метою ознайомлення з належною практикою та набутим досвідом щодо пенсійного забезпечення в сусідніх європейських країнах та інших регіонах, а також надання майданчика для політичного форуму з обговорення ключових питань подальшої політики в сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Під час круглого столу обговорили бачення майбутньої пенсійної системи України, головні виклики пенсійної системи України, міжнародний досвід та уроки для України.

В свою чергу, експерти Міжнародної організації праці наголосили на тому, що українська пенсійна система знаходиться на перехресті. Задля довгострокового розвитку пенсійної системи ключові зацікавлені сторони повинні обговорити альтернативні заходи політики та прийняти раціональні рішення з метою забезпечення пенсійної системи, яка буде задовольняти потреби в забезпеченні доходів для майбутніх поколінь. Для того, щоб існуюча пенсійна система зі сплатою внесків, виступила основним постачальником забезпечення доходів для людей похилого віку, необхідні серйозні заходи щодо стимулювання рівня зайнятості, формалізації зайнятості та запобігання розповсюдженню незадекларованої праці та ухиленню від сплати внесків.

Разом із тим, т. в. о. секретаря Національної ради, В. Бодрова звернулася до виступаючих в панельній дискусії щодо використання платформи Національної ради для обговорення суспільно-важливих питань, в т. ч. і реформування пенсійної системи, з метою напрацювання узгоджених рішень між владою, профспілками і роботодавцями, оскільки ведення тристороннього діалогу стосовно соціальної політики є основою реформ.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: