неділя | 26 червня 2022 | 02:55
17.12.2019

«На шляху до ефективного, впливового та інклюзивного соціального діалогу в Україні»

16 грудня 2019 року Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів спільно з МОП, було проведено засідання  тристороннього «круглого столу» на тему «На шляху до ефективного, впливового та інклюзивного соціального діалогу в Україні».

Головна мета заходу - представлення та обговорення можливих сценаріїв розвитку соціального діалогу в Україні.

В рамках реалізації проекту  МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» , що фінансується урядом Королівства Данії, було винесено на обговорення проект «Зеленої книги» з питань модернізації соціального діалогу. Головна мета «Зеленої  книги» - стимулювати широку громадську дискусію в Україні щодо можливих шляхів підвищення ефективності, впливу та всеосяжності (інклюзивності) соціального діалогу з метою вирішення актуальних і соціальних викликів та позитивного впливу на умови життя та праці громадян України.

В ході дискусії старшою спеціалісткою з питань соціального діалогу та трудового законодавства МОП (Будапешт) п. Крістіною МІХЕС було представлено до обговорення три можливі сценарії розвитку соціального діалогу в Україні.

Сценарій А: існуюча система тристороннього соціального діалогу вдосконалена;

Сценарій Б: існуюча система тристороннього соціального діалогу поширена на інші зацікавлені групи громадянського суспільства (3+);

Сценарій В : існуюча система тристороннього соціального  діалогу демонтована, створена система соціального діалогу у форматі «двосторонній плюс».

Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякова наголосила на важливості соціального діалогу який повинен слугувати політичним інструментом вирішення сучасних соціально-економічних проблем та стати механізмом сприяння поліпшення умов праці та посилення соціальної злагоди та соціальної справедливості. Для досягнення тристороннього консенсусу при прийнятті важливих рішень у соціально-економічній сфері необхідно законодавчо унормувати механізми соціального діалогу. Відмітила, що Комітет може стати площадкою для формування політики та розроблення законодавства на всіх рівнях.

В свою чергу заступник Співголови Національної ради (профспілкова сторона) О. Шубін та член Національної ради (сторона роботодавців) С. Біленький виступили за розширення існуючої системи соціального діалогу та залучення до переговорного процесу зацікавлених груп громадянського суспільства, науковців та експертів.

Окрім того, серед учасників «круглого столу» було проведено голосування, в ході якого  було визначено який зі Сценаріїв розвитку соціального діалогу, на думку присутніх, має можливість та може бути застосований на сучасному етапі.

Із заключним словом до присутніх звернувся С.Савчук Національний координатор МОП в Україні, який подякував високим гостям, членам робочої групи та учасникам «круглого столу» за плідну роботу. Відмітив, що результати обговорення будуть покладені в основу наступного етапу процесу - розроблення Білої книги.

Прес-служба НТСЕР