п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:34
29.08.2014

Обговорено тенденції вітчизняного ринку праці

NTSER

29 серпня в приміщенні Міністерства соціальної політики України відбулась фахова дискусія щодо очікуваних тенденцій ринку праці до кінця 2014 року.

У дискусії взяли участь голова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в.о. Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, директор Державного центру зайнятості Юрій Харченко, ректор ІПК ДСЗУ, професор, доктор економічних наук Олексій Могильний, перший заступник директора Державного центру зайнятості Наталія Зінкевич, заступник директора НДІ праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України Микола Шаповал, завідувач відділом соціальних проблем ринку праці Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України, доктор економічних наук, професор Лариса Лісогор, завідувач відділом соціально-економічних проблем ринку праці ДУ «Інститут економіки та прогнозування», кандидат економічних наук Вікторія Близнюк, радник голови профспілки працівників вугільної промисловості Юрій Білуха, фахівці, науковці в сфері праці та зайнятості, представники профспілкових організацій.

Ринок праці перебуває під впливом геополітичної ситуації та економічного стану України. Сьогодні вже відслідковуються негативні тенденції, а на початку 2015 року, за оцінками експертів, навіть за оптимістичним сценарієм очікується скорочення персоналу по всій Україні на 10%, а за песимістичним – більш ніж на 20%. Тому всім сторонам соціального діалогу потрібно консолідовано працювати на упередження та мінімізацію можливих негативних наслідків на ринку праці.

Голова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття СергійКондрюк висловив низку пропозицій з моделювання нового ринку праці. «Європейські прагнення українського народу мають бути реалізовані у певних соціально-економічних маячках на найближчу перспективу»,– зауважив він.

Учасники дискусії окреслили коло проблем сучасного ринку праці України і підтримали ініціативу С.Кондрюка продовжити формат фахових дискусій з їх обговорення за участю всіх зацікавлених сторін соціального діалогу, профільних міністерств та науковців

Прес-служба НТСЕР