четвер | 2 грудня 2021 | 23:32
21.10.2014

ФРУ та Державна фіскальна служба України домовились про співпрацю у захисті інтересів вітчизняних виробників – суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності

Федерація роботодавців України та Державна фіскальна служба України домовились про співпрацю у захисті інтересів вітчизняних виробників – суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Такої домовленості було досягнуто під час зустрічі заступника Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, заступника Голови Державної фіскальної служби Анатолія Макаренка, фахівців Державної фіскальної служби та представників підприємств-членів ФРУ. Дмитро Олійник висловив вдячність заступнику Голови Державної фіскальної служби Анатолію Макаренку, який у службі курує питання, пов'язані з діяльністю митниць, за готовність вести діалог щодо найбільш актуальних питань. Заступник Голови Ради ФРУ окремо відзначив: «Серед усіх контролюючих органів найбільш позитивна динаміка щодо дерегуляції та боротьби с корупцією спостерігається саме на митницях».

В свою чергу Анатолій Макаренко відзначив, що проведення відвертого діалогу прискорить проведення реформ. «Ми знищили корупцію промислового масштабу, однак вона ще є. В наших силах працювати над її мінімізацією. Завдяки готовності до співпраці бізнесу, який представляє ФРУ, нам вдасться мінімізувати корупційні та бюрократичні ризики», – відзначив заступник Голови Державної фіскальної служби. Під час обговорення представники підприємств-членів ФРУ повідомили про проблеми, із якими стикаються вітчизняні виробники під час конкуренції з недобросовісними імпортерами, про проблеми із розмитненням імпортного обладнання та устаткування тощо. Анатолій Макаренко подякував за надану інформацію та заявив, що митниця буде здійснювати моніторинг всіх випадки перегляду митної вартості для вітчизняних виробників, які є членами Федерації роботодавців. «Це дозволить спростити процедуру митного оформлення. Начальники митниць будуть доповідати особисто мені про всі випадки коригування митної вартості відносно вітчизняних виробників», – сказав заступник Голови Державної фіскальної служби. За його словами, максимальне сприяння при проходженні митних процедур буде надаватися при імпорті виробничого обладнання.

При цьому фахівці ДФС відзначили, що митна вартість на сьогодні коригується у 14% операцій з імпорту. В ході зустрічі також було піднято питання створення «зеленого коридору» та підтримки ініціативи щодо випуску товарів у вільний обіг за декларативним принципом із подальшим застосуванням механізмів пост-аудиту митної вартості. Також обговорювалося питання взаємовідносин із підприємствами Крима та заходи, необхідні для більш повного унормування цих взаємовідносин. За підсумками зустрічі було підписано меморандум.

У документі зазначається, що ФРУ та ДФС спільно працюватимуть над удосконаленням нормативно-правових актів у митній сфері, зокрема, у питаннях митного оформлення вантажів при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, створенням механізмів профілактики та протидії корупції з боку посадових осіб держорганів.

«Федерація роботодавців України інформує Державну фіскальну службу про факти безпідставної або протиправної затримки посадовими особами служби процедур митного контролю та митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності – членами ФРУ. ДФС реагує на зазначену інформацію Федерації шляхом вжиття належних заходів, проведення службових розслідувань тощо», відзначається у документі.


Прес-служба НТСЕР