п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:50
30.10.2014

Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business

Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business Україна поліпшила на 16 пунктів свій результат в рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу Doing Business-2014. Країна досягла суттєвого успіху, піднявшись за рік зі 112-ї сходинки одразу на 96-ту, пише "Європейська правда". Таким чином, Україна нарешті повернулася у першу сотню рейтингу Світового банку – всього в ньому враховані дані 189 країн. Згідно з дослідженням, найкращі умови ведення бізнесу – у Сінгапурі.

До топ-трійки також належать Нова Зеландія та Гонконг (КНР). У топ-10 входять чотири європейські країни: Данія (4), Норвегія (6), Велика Британія (8) та Фінляндія (9). Позиції країн у першій десятці за рік фактично не змінилися. Єдиний виняток – своїми місцями помінялися Велика Британія та Фінляндія. Не змінилися позиції і у хвості рейтингу – його замикають Лівія та Еритрея. Навіть після "покращення" позиція України залишається однією з найгірших серед європейських держав.

З країн Європи вона випереджає лише Боснію та Герцеговину (107) та Швейцарію (110). Зараз місце України на світовій мапі бізнесу – між Філіппінами (95-те місце) та Багамами (97). Для порівняння, Польща посідає у рейтингу Doing Business 32 сходинку, Румунія – 48, а Білорусь – 57. Суттєво кращий підприємницький клімат навіть у авторитарній Росії – за рік РФ піднялася у рейтингу із 64 на 62 місце. Як відомо, експерти СБ аналізують лише ситуацію відповідно до законодавства та підзаконних актів, не враховуючи реальних особливостей реалізації цих норм.


Джерело: Федерація роботодавців України