середа | 16 жовтня 2019 | 07:52
20.03.2015

Рада хоче затвердити принцип мовчазної згоди на взяття рахунку на облік платника податків

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 2381 "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо спрощення умов ведення бізнесу)". За відповідне рішення проголосували 300 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як зазначається у пояснювальній записці, даний законопроект підготовлено з метою запровадження принципу мовчазної згоди у сфері оподаткування. Прийняття цього закону дозволить спростити порядок взяття рахунків платників податків на облік контролюючими органами, у зв'язку із запровадженням принципу мовчазної згоди у сфері оподаткування, що, в свою чергу, значно спростить ведення бізнесу для тисяч підприємців, а також покращить позицію України у рейтингу Doing Business-2016 по індикатору "Реєстрація підприємств".

"Повідомлення про взяття контролюючим органом рахунка на облік здійснюється за принципом мовчазної згоди. Контролюючий орган після отримання від фінансової установи повідомлення про відкриття рахунка зобов'язаний в режимі реального часу взяти рахунок на облік або надіслати повідомлення про відмову у взятті контролюючим органом рахунка на облік із зазначенням підстав у порядку, визначеному цим Кодексом та розмістити в одноденний термін вказані повідомлення на своєму офіційному веб-сайті", - йдеться у законопроекті.

Під принципом мовчазної згоди розуміється набуття платником податків права на провадження певних дій без одержання згоди контролюючого органу за умови, що контролюючий орган у встановлений цим Кодексом строк не надіслав повідомлення про відмову у вчиненні дій, прийнятті документів, у взятті рахунка на облік. Копія повідомлення або опису прийнятих документів з відміткою про час та дату їх прийняття є підтвердженням звернення до контролюючого органу.

Згідно з законопроектом, у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов'язаний протягом 1 робочого дня (згідно діючого законодавства - протягом 3-х робочих днів) після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку.

Джерело: ФРУ