четвер | 2 грудня 2021 | 23:24
07.04.2015

В Україні набув чинності закон про спрощення ведення бізнесу

 В Україні у вівторок, 7 квітня набув чинності закон №191-VIII про спрощення ведення бізнесу (дерегуляції). Днем раніше він був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України". Головною метою цього закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність з правовим полем ЄС, що дає можливість Україні підвищити позицію в рейтингу Doing Business.

Рада прийняла відповідний закон 12 лютого. Президент Петро Порошенко підписав його 2 квітня.

Верховна Рада прийняла відповідний закон 12 лютого. Президент Петро Порошенко підписав його 2 квітня.

Зазначеним Законом передбачено спрощення ведення бізнесу шляхом скасування 18 документів дозвільного характеру (Див.список).

Закон передбачає  ліквідацію дозвільних центрів та державних адміністраторів та передачу їх функцій у центри надання адміністративних послуг на місцях. Також скорочуються терміни реєстрації суб'єктів підприємництва, скасовується вимога щодо оприлюднення повідомлень про державну реєстрацію у друкованих виданнях, зазначене відбуватиметься на сайті Мінюсту.

Не потребують отримання дозвільних документів перепланування житлових будинків і приміщень приватного житлового фонду без втручання у несучі конструкції та інженерні системи.

Також в порядку децентралізації функцій держави деякі функції контролю у будівельній сфері передаються до новостворених місцевих органів ДАБІ:

- передача повноважень з видачі дозвільних документів, здійснення держархбудконтролю та прийняття в експлуатацію об'єктів;

- вичерпний перелік підстав для повернення декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт;

- вичерпний перелік документів, які подаються для отримання дозволу на виконання будівельних робіт;

- скорочення строку видачі технічних умов з 15 – 30 до 10 робочих днів;

- забезпечення механізмів сплати коштів пайової участі до прийняття в експлуатацію об'єктів;

- право замовника будівництва на застосування відповідно до законодавства автономних систем інженерного забезпечення;

- повноваження місцевих держадміністрацій щодо ведення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

- повноваження органів місцевого самоврядування щодо організації роботи, пов'язаної із завершенням довгобудів.

 

До кримінально-процесуального законодавства вносяться наступні зміни. Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку без їх вилучення. Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Зазначене дозволить запобігти свавіллю правоохоронних органів, коли вилучаються всі предмети, цінності, майно буцімто в "інтересах кримінального провадження", і які згодом не повертаються.

Джерело: ФРУ