середа | 8 грудня 2021 | 01:33
23.04.2015

Роботодавці і Державна служба зайнятості тепер разом працюватимуть над сучасними кваліфікаціями працівників

Об'єднати зусилля роботодавців та служби зайнятості для впровадження міжнародних стандартів розвитку трудового потенціалу України - основна мета, підписаного сьогодні Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою зайнятості та Інститутом професійних кваліфікацій, що був створений на базі Федерації роботодавців України в 2014 році.

Меморандум підписали Голова ДСЗ Ярослав Кашуба та заступник Голови Ради ФРУ, президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко.

"Підписання меморандуму - лише перший крок на шляху до того, аби роботодавці і служба зайнятості стали реальними гравцями на ринку праці і могли змінити на краще негативний тренд зростання безробіття", - відзначив заступник Голови Ради ФРУ, президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко.

 У свою чергу, голова ДСЗ Ярослав Кашуба, зазначив, що цю роботу роботодавці та центр зайнятості будуть проводити спільно із Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти.

"Сучасні вимоги ринку праці потребують постійного підвищення кваліфікації тих, хто працює. Безперервна освіта дорослих, навчання протягом усього життя – це нові для України поняття, які є ознакою сучасного ринку праці в усьому світі. Тому служба зайнятості, що формує потужну базу шукачів роботи різних спеціальностей, та роботодавці, які потребують професійних кадрів та їх замовляють, відтепер докладатимуть спільних зусиль для досягнення цієї мети", - сказав Ярослав Кашуба.

"Підраховано, що у середньому, людина за все своє життя 7 разів змінює місце роботи, або навіть і професію. А тому, значна увага має бути приділена профорієнтації і неформальному професійному навчанню. Ми також повинні підготувати систему визнання неформальної освіти, створити регіональну мережу, куди б людина могла прийти і визначити свій рівень кваліфікації відповідно затвердженого в установленому порядку професійного стандарту", - наголосив Олексій Мірошниченко.

Саме розробці і вдосконаленню професійних стандартів буде приділена значна увага у співпраці ДСЗ і роботодавців. Цю роботу вже успішно розпочав проводити бізнес спільно із Федерацією роботодавців України. Так, починаючи з 2011 року роботодавцями було розроблено 18 профстандартів. У планах на найближчі два роки розробити та затвердити ще біля 50-ти. Після підписання вищезазначеного Меморандуму, Інститут професійних кваліфікацій спільно із ДЦЗ залучиться і до розробки 200 профстандартів робітничих професій, що передбачено Планом заходів Мінсоцполітики з виконання Програми діяльності КМУ та Коаліційної угоди.

Джерело: ФРУ