субота | 25 березня 2023 | 16:39
05.05.2015

Рада ЄС обговорить торгівельні відносини з Україною

Рада Євросоюзу із закордонних справ (у частині торгівлі) на засіданні 7 травня обговорить відносини з країнами "Східного партнерства". Про це у Брюсселі повідомили у Раді ЄС, передає "Укрінформ".

"У рамках підготовки до саміту у Ризі міністри країн ЄС обговорять торгівельні відносини з країнами "Східного партнерства", - повідомили у керівній інституції ЄС.

За програмою окремої сесії засідання, також відбудеться зустріч профільних міністрів країн-членів і країн "Східного партнерства".

Серед інших питань порядку денного міністри ЄС обговорять питання переговорів щодо трансатлантичної угоди про партнерство та інвестиції із США, а також підготовку до 10 міністерської конференції СОТ у грудні.

Нагадаємо, Україна і ЄС домовилися про відтермінування до 1 січня 2016 року застосування положень Угоди про асоціацію щодо створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Натомість європейська сторона в односторонньому порядку скасувала для українських експортерів торговельні мита.

У свою чергу, Росія намагається зірвати поглиблення економічної інтеграції України з ЄС.

Саміт "Східного партнерства" (ініціатива передбачає участь 6 країн Східної Європи - України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану) відбудеться 21-22 травня у Ризі.

Джерело: ФРУ