субота | 25 березня 2023 | 16:27
07.05.2015

Уряд розглядає аргументи вантажовідправників про недоцільність підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення

Уряд розглядає аргументи Федерації роботодавців України та найбільших вантажовідправників про недоцільність чергового підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення у 2015 році.

Кабмін відреагував на звернення ФРУ, хіміків, будівельників і металургів не допустити підвищення залізничних тарифів на вантажоперевезення. Кабінет Міністрів доручив Мінекономрозвитку разом із Мінінфраструктури та Укрзалізницею опрацювати порушене ФРУ разом із найбільшими вантажовідправниками питання.

Нагадаємо, 5 березня Міністерство інфраструктури оприлюднило проект наказу, який передбачав чергове, вже третє за останні дев'ять місяців, підвищення на 25% тарифів на залізничні вантажні перевезення. У пояснювальній записці до документу міністерство стверджувало, що індексація тарифів вкрай необхідна для часткової стабілізації фінансового стану галузі.

Проте фінансовий стан погіршується не тільки у залізничників. Сьогодні важко назвати якусь галузь української промисловості, яка б демонструвала вражаючі успіхи. Тому 26 березня 2015 року ФРУ, за ініціативи найбільших вантажовідправників, звернулася до Уряду з вимогою не підвищувати вдруге з початку року тарифи на залізничні вантажні перевезення. "Незважаючи на глибоку кризу вітчизняної економіки, загальне зростання вартості вантажоперевезень складе 82,9%, що значно перевищує всі песимістичні прогнози Кабміну щодо рівня цін промислових виробників країни на кінець 2015 року", - йшлося у зверненні ФРУ.

Джерело: ФРУ