четвер | 2 грудня 2021 | 23:49
04.04.2014

Керівництво ФРУ зустрілось з Міністром соціальної політики

Модернізація законодавства у сфері оплати праці та поступового зменшення соціального навантаження на трудові відносини, зокрема, зменшення розміру єдиного соціального внеску – саме таких рішень від уряду давно чекають роботодавці. На цьому наголоcили заступники Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко та Олег Шевчук під час робочої зустрічі з Міністром соціальної політики Людмилою Денісовою, що відбулась 3 квітня.
 
Зазначені питання є ключом до легалізації відносин у сфері праці та виведення зарплат «з тіні». Сторони домовились спільно опрацювати ініціативи, спрямовані на збалансування механізмів адміністративного та економічного стимулювання підприємців до легалізації трудових відносин.
 
В ході зустрічі сторони обговорили низку проблемних питань, пов’язаних із формуванням та реалізацією  політики держави у сфері збереження та розвитку ринку праці, соціальної підтримки і соціального страхування населення. Крім того, були розглянуті питання актуальності покращення кваліфікаційно-освітньої складової трудового потенціалу, а також вдосконалення законодавства у сфері трудових відносин.
 
Одним з найболючіших питань у сфері соціального захисту для роботодавців є фінансування пільгових пенсій за списками №1 та № 2 (за роботу у шкідливих та важких умовах). Постійно зростаючі борги по відшкодуванню роботодавцями цих пенсій вже перевищили 6 млрд. грн. Подальша бездіяльність загрожує банкрутством багатьом підприємствам та втратою людьми робочих місць, а державою – податків і зборів”, - наголосив під час зустрічі заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко. Сторони домовились сприяти прийняттю найближчим часом законопроекту №2531а, який врегульовує цю гостру проблему та передбачає перехід до європейських підходів у регулюванні цього питання.
 
Також сторони обговорили проблеми, які виникають у відносинах роботодавців і працівників у зв’язку з всеукраїнською військовою мобілізацією, у тому числі і через прийняті нещодавно норми щодо зобов’язання роботодавця зберігати середню заробітну плату мобілізованим працівникам протягом року. Сторона роботодавців наголосила на тому, що важливим аспектом, який потребує удосконалення, є відсутність у країні адекватного механізму надання відстрочки у призові фахівців, які є ключовими для виробництва, і без яких підприємство може зупинитись. За результатами обговорення домовились спільно сприяти внесенню поправок до законодавства у сфері військової мобілізації, що дозволять збалансувати інтереси роботодавців і держави у такі особливі періоди.
 
Значна увага під час обговорення була приділена проблематиці нормативу працевлаштування інвалідів, який, на жаль, є з одного боку економічно обтяжливим для підприємств, а з іншого – вельми неефективний з точки зору реальної допомоги інвалідам у реалізації їх права на працю. Сторони домовились розробити законодавчі зміни, які  передбачатимуть децентралізацію визначення нормативу та передачу цієї функції місцевим громадам, які набагато краще володіють реальною ситуацією про чисельність і потреби інвалідів у робочих місцях на конкретній території та можливості роботодавців їх забезпечити.
 
Учасники наради також висловили своє бачення щодо підвищення ефективності діяльності Національної тристоронньої соціально-економічної ради, як ключового майданчика для ведення соціального діалогу на національному рівні. Досягнута принципова домовленість спільно сприяти інтенсифікації співпраці органів влади та роботодавців з метою створення зрозумілих і прийнятних умов для розвитку бізнесу і підвищення добробуту країни та її громадян.
Федерація роботодавців України