четвер | 2 грудня 2021 | 23:54
11.06.2015

АМУ представило план підготовки Програми модернізації України, розрахований на три місяці

Команда керівників напрямків Агентства модернізації України, заснованого навесні 2015 року, вже активно працює над підготовкою програми для модернізації України. "Нам вдалося зібрати висококласну команду з науковців та політиків, оскільки, щоб встати знову на ноги, Україна потребує найдосвідченіших експертів. Ми пишаємося тим, що нам вдалося об'єднати колишніх міністрів та прем'єр-міністрів, суддів та професорів в одну команду", - пояснює Міхаель Шпінделеггер, колишній Віце-Канцлер, Міністр закордонних справ та Міністр фінансів Австрії.

Керівниками семи робочих напрямків є: Влодзімеж Цімошевич, колишній прем'єр-міністр та міністр юстиції Польщі, відповідальний за напрямок "Протидія корупції", Отто Деперхойер, професор конституційного права в університеті Кельну, за напрямок "Конституційна реформа", колишній міністр охорони здоров'я Франції та засновник організації "Лікарі без кордонів", Бернар Кушнер, керує напрямком "Охорона здоров'я", Лорд Макдональд, який є членом палати Лордів та помічником судді Верховного суду, відповідальний за "Верховенство права", екс-прем'єр-міністр та міністр економіки Польщі, Вальдемар Павляк, очолює напрямком "Економіка", за напрямок "Фінансовий сектор та податки" очолює колишній міністр фінансів Німеччини – Пеер Штайнбюк, колишній віце-президент Європейської Комісії та єврокомісар з питань підприємництва та промисловості, а також з питань розширення ЄС, Гюнтер Ферхойген керує напрямком "Євроінтеграція".

Відповідальний за політичну сторону асоціації з Євросоюзом, Гюнтер Ферхойген описуючи свою мотивацію каже: "Майбутній розвиток України впливає не лише на населення України. Він є важливим для сусідніх держав та Європи загалом. Тому мені важливо підтримати Україну у час великих викликів".

Наступним кроком у плані розробки Програми модернізації України є серія дискусій між керівниками напрямків та українськими експертами, науковцями, політиками, посадовцями та представниками громадянського суспільства. В Україні вже розпочато ряд досліджень та опитувань, які окрім іншого присвячені умовам ведення бізнесу молодими підприємцями. 18 червня розпочинається також серія круглих столів на чолі з керівниками напрямків. "У ході круглих столів ми матимемо можливість для інтенсивного обміну ідеями з українським громадянським суспільством", - описує серію подій Міхаель Шпінделеггер, результати яких будуть представлені громадськості. У вересні Програму модернізації України буде передано Верховній Раді. Далі програму буде презентовано громадськості для початку обговорення та дискусії з громадянським суспільством. Презентація Агентства модернізації України Ключові обличчя Агентства модернізації України.

Джерело: ФРУ