субота | 25 березня 2023 | 16:31
31.08.2015

Експерти ФРУ провели зустріч з Уповноваженим з питань підприємництва при ДФС

27 серпня 2015 року у Федерації роботодавців України відбулася робоча зустріч з Уповноваженим з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України Тарасом Качкою. Участь у зустрічі взяли заступник Голови Ради Дмитро Олійник, Президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко, Президент Союзу хіміків Олексій Голубов, Голова Ради Федерації роботодавців м. Києва Андрій Антонюк, експерти бізнес-об'єднань будівельної та автомобілебудівної галузей.

Нагадаємо, на початку серпня в ДФС зважилися залучити до співпраці незалежного експерта, який займеться врегулюванням проблемних питань між платниками податків та фіскальною службою. Уповноваженим з питань бізнесу при ДФС був призначений Тарас Качка - колишній віце-президент зі стратегічного розвитку Американської Торгівельної палати в Україні. Серед категорій питань, з якими платники податків можуть звертатись до Уповноваженого - індивідуальні скарги платників податків та системні питання, які стосуються адміністрування податків і зборів. Крім того, це можуть бути законодавчі пропозиції бізнесу.

"Для бізнесу надзвичайно важлива відкритість роботи ДФС та оперативність у врегулюванні спірних ситуацій між платниками податків та працівниками податкових органів" – підкреслив, відкриваючи зустріч, заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Розкриваючи ключові питання у податковій сфері, бізнес розповів про те, що досить багато проблем виникло у підприємств під час запровадження електронної системи адміністрування ПДВ. Деякі підприємства виявили відсутність інформації про сплату ними ПДВ в електронній системі і, як наслідок, повинні тепер нести додаткові витрати для уникнення появи податкової заборгованості та штрафних санкцій. На думку самого бізнесу, відсутність такої інформації в електронній системі зумовлена виключно неналежним виконанням посадовцями ДФС своїх службових обов'язків.

На переконання учасників зустрічі, найбільш дієвим шляхом зменшення зловживань з боку працівників органів ДФС на місцях, є забезпечення керівництвом ДФС проведення службових розслідувань та вжиття заходів, аж до кримінальної відповідальності.

Серед інших проблем, які бізнес озвучив під час цієї зустрічі, є відсутність на практиці автоматичного відшкодування ПДВ та невідшкодування ПДВ загалом, проведення незаконних позапланових перевірок, а також переплата з авансових внесків з податку на прибуток, необґрунтоване присвоєння підприємствам "стану 9".

На прикладах членів Федерації роботодавців України – великих роботодавців у своїх регіонах, учасники зустрічі також розглянули випадки свавільного, необґрунтованого донарахування податків та штрафних санкцій, які потім були скасовані в судах.

Крім того, Федерація роботодавців України передала Тарасу Качці свої пропозиції з врегулювання системних проблем у сфері оподаткування. Зокрема, було наголошено на необхідності наступних системних змін у законодавстві:

1. Прийняти проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посилення відповідальності посадових та службових осіб контролюючих органів" №1265 від 04.12.2014 р.

2. Внести зміни до норм Кримінально-процесуального кодексу України з з метою позбавлення податкової міліції права порушення кримінальних справ на етапі податкового оскарження.

3. Запровадити незалежний від Державної фіскальної служби орган, що буде розглядати скарги платників податків на акти податкової перевірки та податкових повідомлень-рішень з метою ліквідації корупційної складової.

4. Розробити та запровадити чіткий алгоритм розрахунку для визначення податкових різниць, що виникають при проведенні фінансових операцій (ст.140 Податкового кодексу України).

5. Вжити заходів щодо виконання органами ДФС України ст. 87 Податкового кодексу України в частині використання податкового боргу для сплати поточних податкових зобов'язань платників податків.

Джерело: ФПУ