понеділок | 27 вересня 2021 | 04:23
10.09.2015

Український бізнес на масштабному Економічному форумі презентував власний пакет законодавства з підтримки інвестицій в Україні

Найбільше об'єднання українського бізнесу - Федерація роботодавців України, на XXV щорічному Економічному форумі, що нині проходить у Польщі, представила власний пакет законодавства з підтримки інвестицій в Україні. На цій зустрічі лідерів світу політики і бізнесу Центральної та Східної Європи, український бізнес заявив про готовність запропонувати владі України своє бачення необхідних інвестиційних реформ.

"Україні слід запровадити нові інвестиційні стимули, що дозволять зламати негативний тренд в економіці. Бізнес готовий це зробити. Ці стимули, перш за все, базуються на стимулюванні інвестиційних процесів. Це саме те, що дозволило свого часу досягти економічного зростання самим різним державам – Китаю, Польщі, Туреччині", - сказав під час свого виступу на форумі заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

"Ми повинні просто "лізти зі шкури", щоб допомогти інвестору відкрити виробництво в Україні. Саме це так необхідно нам сьогодні, аби в існуючій економічній та геополітичній ситуації виграти боротьбу за інвестиції", - підкреслив Дмитро Олійник.

Розроблений Федерацією роботодавців України пакет інвестиційного законодавства містить чітко визначені умови і стимули. Головними умовами для інвестора на отримання стимулів, ФРУ пропонує встановити мінімальний граничний обсяг інвестицій, що повинен бути не меншим ніж 500 тис. євро. Ще однією умовою для інвестора пропонується створення в Україні не менше 25 нових робочих місць. Натомість інвестор, чи-то він будуватиме нове підприємство, чи-то буде проводити реконструкцію підрозділу заводу, зможе отримати стимули для ведення бізнесу в Україні.

Серед основних стимулів для інвесторів в ФРУ пропонують: зменшувати ставку ЄСВ на 50% до додаткової чисельності робочих місць, звільняти інвестора від сплати ввізного мита та застосовувати податкові векселі з ПДВ строком на 3 роки при ввезенні нового обладнання, устаткування або комплектуючих виробів, а також зменшувати ставку плати за землю не менше ніж на 50%. Крім того, пропонується також застосовувати прискорену амортизацію або поділ ризиків при амортизації основних засобів, шляхом віднесення на витрати 50% їх вартості в перший рік експлуатації.

Інші стимули, що пропонуються українським бізнесом - це звільнення підприємства від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Крім того, підприємство може бути звільнене від обов'язкового продажу валютної виручки і зменшення термінів розрахунків в іноземній валюті.

Виступаючи на форумі, колишній прем'єр-міністр і міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк зазначив, що Україна має стати виробничим центром Європи. "Для цього в України є всі шанси. Парадоксально, але навіть у такі складні часи вона проявляє успіхи у таких секторах економіки, як, наприклад, авіабудування, машинобудування, IT-технології. Якщо Україна повернеться обличчям до інвестора, то стане тією країною у світі, що буде досить динамічно розвиватися", - наголосив Вальдемар Павляк.

Його польський колега - колишній прем'єр-міністр, міністр юстиції Польщі Влодзімеж Цімошевич натомість зауважив, що Україна асоціюється у інвесторів як достатньо корумпована країна. "Поки інвестори бачать, що боротьба із корупцією в Україні носить суто декларативний характер. Корупція - це найперший ворог інвестора в Україні. Тому, без кардинальної зміни ситуації, мало хто ризикне інвестувати", - підкреслив Влодзімеж Цімошевич.

Секретар Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль акцентував на важливості підтримки інвесторів, які будуть створювати в Україні індустріальні парки. "Розвиток, який пройшли багато країн Європи і світу доводить, що функціонування індустріальних парків надзвичайно позитивно впливає на соціально-економічну ситуацію в країні, підтримує процес модернізації промисловості. Але для цього необхідна всебічна підтримка інвесторів з боку української влади, потрібні законодавчі зміни", - сказав Михайло Хміль.

Нині в Україні діє 12 законодавчих актів, що регулюють інвестиційну діяльність. Але навіть такий вагомий перелік не сприяє збільшенню інвестицій в економіку України. Тому, в Федерації роботодавців України, разом із провідними експертами та науковцями вже підготували і пропонують прийняти пакет законодавства з підтримки інвестиційних ініціатив, а також внести зміни до вже існуючого законодавства.

Можливі інвестиції тільки в переробну промисловість України, за 3 роки з моменту введення такого стимулюючого інвестиції законодавства, складуть 9 млрд. дол." – порахували в ДП "Укрпромзовнішекспертиза". Його директор Володимир Власюк під час свого виступу на форумі зауважив, що Україні не вдалося створити масштабних партнерських відносин з провідними зарубіжними виробниками, за допомогою яких можна було б залучати нові технології та розвивати промисловість з високою доданою вартістю. "Тому нам так необхідні ефективно діючі інструменти інвестиційної політики, які будуть стимулювати прихід інвесторів в Україну", - резюмував Володимир Власюк.

ФРУ розпочинає серед експертів, бізнесу та науковців публічну дискусію з приводу розробленого пакету інвестиційного законодавства. Його обговорення із бізнесом на регіональному рівні проходитиме: 10 вересня у Луцьку, 15 вересня у Черкасах, 17 вересня у Харкові, 18 вересня у Сєверодонецьку, 1 жовтня у Кіровограді.

11 вересня, подібна дискусія відбудеться за участі міністра Мінекономрозвитку Айвараса Абрамовічуса, під час засідання комітету з питань економічного розвитку та підприємництва при Національній тристоронній соціально-економічній раді.

Федерація роботодавців України також направить електронну петицію до Президента України, в якій звернеться до нього за підтримкою стимулюючих інвестиції в Україні законодавчих ініціатив.

Високий представницький склад спікерів, які брали участь в обговоренні Нової інвестиційної політики для України, ще раз засвідчив важливість даного питання для України. Серед учасників були - колишній прем'єр-міністр, міністр юстиції Польщі Влодзімеж Цімошевич, колишній прем'єр-міністр і міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк, Президент–Генеральный конструктор ДП "Антонов" Дмитро Ківа, заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, секретар Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль, Почесний президент Концерну "Укрросметал" Григорій Дашутін, радник президента Федерації роботодавців автомобільної галузі Олена Чепіжко і директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк.

Джерело: ФРУ