вівторок | 27 вересня 2022 | 14:14
02.10.2015

Європейські експерти завершили розробку Програми модернізації України

Європейські експерти Агентства модернізації України, створеного за ініціативою Федерації роботодавців України та профспілок, закінчили роботу над Програмою модернізації України. Про це заявив Голова ФРУ Дмитро Фірташ.

"У роботі над Програмою модернізації взяли участь відомі європейські експерти, у яких є досвід проведення реформ у своїх країнах. Ми їм дуже вдячні за надані рекомендації щодо того, що потрібно зробити в Україні. Участь європейських експертів гарантує, що запропоновані ними ідеї будуть підтримані на Заході, і Україна зможе залучити 300 млрд. доларів інвестицій", – сказав Голова ФРУ. Програма модернізації представлена на сайті АМУ за адресою http://amukraine.org/.

"Програма доступна для публічного обговорення. Федерація роботодавців, українські профспілки, експерти, науковці Національної академії наук ведуть роботу з адаптації програми для подальшої її презентації в Україні на з'їзді Федерації роботодавців України в грудні 2015 року", – сказав Голова ФРУ. Дмитро Фірташ підкреслив, що розроблена Програма модернізації є єдиним реальним планом відновлення і розвитку країни, яку підтримують і роботодавці, і профспілки, і яку сприймають закордоном. "Ми сподіваємося, що програма буде сприйнята і українською владою, бо альтернативи сьогодні немає", – сказав Дмитро Фірташ.

Він зазначив, що головний акцент у Програмі було зроблено на підвищенні рівня життя і соціальних стандартів. "До 2025 року Україна за рівнем життя може вийти на рівень зі східноєвропейськими країнами – Угорщиною, Болгарією, країнами Прибалтики – і успішно конкурувати з ними за залучення зовнішніх інвестицій. Наша мета – збільшити вдвічі ВВП на душу населення, середня зарплата повинна бути на рівні 500 євро, збільшити тривалість життя з 70 до 74 років за рахунок кращої якості медицини, освіти та екології. Цілком реальне зростання економіки України на 5% на рік. І це завдяки істотному підвищенню соціальних стандартів", – сказав Дмитро Фірташ.

Голова ФРУ зазначив, що першочерговими завданнями є зупинка зростання безробіття та еміграції. За оцінками експертів, за останній рік кількість робочих місць в Україні зменшилася на 1,5 млн. При цьому кількість українців, охочих виїхати назавжди з України, досягла 21% (8 млн. чоловік).

"Потрібно зберегти ті робочі місця, які у нас є зараз, і створити, як мінімум, 1,5-2 млн. нових робочих місць. Люди в Україні повинні бути впевнені в тому, що вони зможуть знайти гідну роботу в Україні. Важливо повернути людям віру в країну, повірити в її майбутнє", – підкреслив Дмитро Фірташ.

"Україна повинна стати виробничим майданчиком для всього світу зі сприятливими умовами для виробництва та експорту товарів. Ми можемо зайняти гідне місце серед найбільших світових виробників. Для цього нам потрібно запропонувати інвесторам такі умови, щоб вони захотіли розмістити виробництво саме в Україні. Коли ми самі почнемо розвивати промисловість, то іноземні інвестори теж прийдуть в країну", – сказав Голова ФРУ. Він назвав цілком реальним зростання експорту українських товарів з нинішніх 54 млрд. доларів на рік до 200 млрд. доларів до 2025 року.

Довідка. У березні 2015 року у Відні з ініціативи Федерації роботодавців України та профспілок було створено Агентство модернізації України, яке підготувало рекомендації для розробки плану модернізації України. Розробку плану модернізації зараз проводить ФРУ за участю профспілок, українських науковців та експертів.

Джерело: ФРУ