субота | 25 березня 2023 | 15:13
11.11.2015

Законопроект про професійну освіту має бути доопрацьованим

Проект закону України "Про професійну освіту" має бути доопрацьованим. Комітет ВРУ з питань науки і освіти прийняв рішення рекомендувати парламенту повернути законопроект на доопрацювання уряду. Зазначене рішення було спільно прийнято народними депутатами, Міністром освіти і науки України, експертами Федерації роботодавців України, представниками галузевих академій наук та керівниками професійно-технічних навчальних закладів.

"Новий закон має створювати простір для розвитку та реформування професійної освіти", - наголосив під час розширеного засідання профільного парламентського комітету директор департаменту розвитку трудового потенціалу і КСО ФРУ Родіон Колишко. Він зазначив, що ряд положень законопроекту потребує суттєвого доопрацювання.

Так, за словами Родіона Колишка, проект закону не визначає механізм реалізації рекомендацій та рішень "Рад стейкхолдерів". "Недостатньо аргументованим є утворення "регіональних центрів професійної освіти" як нового типу професійного навчального закладу. В законопроекті недостатньо розкрито механізм забезпечення якості професійної освіти, чітко не прописані норми щодо організації навчання на робочому місці", - відзначив під час засідання експерт ФРУ.

Джерело: ФРУ