субота | 29 лютого 2020 | 02:36
22.04.2016

Прем`єр-міністр обговорив з представниками громадянського суспільства та експертного середовища реалізацію реформ в Україні

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 21 квітня, зустрівся з представниками інститутів громадянського суспільства та експертами для обговорення питання реалізації реформ в Україні. Голова Уряду закликав експертне середовище до співпраці з Урядом у розробці необхідних для країни змін.

У зустрічі взяли участь директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бебешкіна, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький, заступник виконавчого директора Міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка, голова правління громадської організації "Центр політико-правових реформ", співголова ради громадської платформи "Реанімаційний пакет реформ" Ігор Коліушко, виконавчий директор громадської організації "Центр протидії корупції" Дарина Калинюк, координатор ініціативи "Професійний уряд", співзасновник ініціативи Easy Business Даниїл Пасько, керівник відділу адвокації громадської платформи "Реанімаційний пакет реформ" Ярослав Юрчишин, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, голова правління Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко.

Прем'єр-міністр нагадав, що минув тиждень, як був сформований новий склад Уряду. Кабінет Міністрів повністю налаштований на здійснення реформ, провадження координації з європейськими партнерами, виконання міжнародних зобов'язань, наголосив він. Уряд працює над розробкою операційного плану на 2016 рік, який буде підготовлений за місяць, та до кінця року представить план дій на середньострокову перспективу, зазначив Володимир Гройсман.

Глава Уряду поінформував, що серед пріоритетних завдань Кабінету Міністрів є досягнення фінансової стабільності, підвищення якості державного управління, провадження боротьби з корупцією, модернізації діючої системи соціального захисту та забезпечення відкритості і публічності роботи самого Уряду.

Представники експертного середовища окреслили основні напрямки необхідних реформ в Україні та висунули низку пропозицій. Зокрема, експерти наголосили на необхідності зосередження на боротьбі з корупцією, проведенні дерегуляції та спрощенні здійснення бюрократичних процедур.

Коментуючи можливі заходи у сфері протидії корупції, представники громадянського суспільства зазначили, що доцільно розглянути питання підвищення заробітної плати державним службовцям в рамках реформування системи державного управління. Також потрібно забезпечити запуск системи електронного декларування, процесів деофшоризації та проведення реформи судоустрою. У цьому контексті експерти запропонували створити в Україні інститут антикорупційних судів. Також, серед іншого, було запропоновано передбачити відповідальність за ненадання інформації підприємствами щодо кінцевих бенефіціарів.

"Порядок денний реформ є серйозним, потужним. Завдань є дуже багато. І я тут розраховую на ваші експертні думки, на вашу підтримку, на вашу співучасть у напрацюванні цих рішень", - зазначив Володимир Гройсман.

Джерело: КМУ