середа | 8 грудня 2021 | 03:16
13.05.2016

Андрій Рева: Пріоритетним завданням для реформування пенсійної системи є посилення її зв`язку з ринком праці

Міністр соціальної політики України Андрій Рева зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Руденом. Йшлося насамперед про надання субсидій та пенсійну реформу.

Зокрема, Міністр поінформував, що з метою удосконалення та підвищення ефективності програм соціальної підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг Міністерством соціальної політики України підготовлено зміни до механізму надання пільг і субсидій, які прийняті Урядом. Відповідні зміни напрацьовані за результатами надання субсидій в опалювальному періоді після його закінчення. Так, з урахуванням моніторингу реального споживання енергоносіїв отримувачами субсидії норму природного газу для опалення зменшено на 21 % (з 7 до 5,5 куб метрів на квадратний метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період).

Крім цього, встановлено, що громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, відповідні пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться. У Мінсоцполітики переконані, що це не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг, і обсяг обов’язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім’ї. Передбачені й інші зміни у формулі надання субсидій.

Особливу увагу сторони під час зустрічі приділили верифікації пенсійних виплат та реформуванню пенсійної системи.

Міністр підкреслив, що сьогодні за рахунок коштів Державного бюджету фінансуються видатки на пенсійні програми у сумі 144,9 млрд. гривень, з яких 77,2 млрд.грн – у зв’язку із зниженням ставки ЄСВ з 37,8% до 22%. За таких умов Мінсоцполітики для наповнення бюджету Пенсійного фонду передбачається здійснити низку першочергових заходів в рамках реформування пенсійної системи. Андрій Рева вважає, що пріоритетним завданням для реформування пенсійної системи є посилення її зв’язку з ринком праці.

За його словами, реформи насамперед здійснюватимуться за такими напрямами:

- розширення охоплення зайнятого населення пенсійним страхуванням (адже на сьогодні близько 7 млн. населення працездатного віку не сплачує соціального внеску);

- легалізація доходів у сфері зайнятості та оплати праці, у тому числі шляхом підвищення рівня мінімальної заробітної плати (нині її рівень становить лише 28% від середньої зарплати, тоді як МОП рекомендує - не менше 50%, в країнах ЄС – 60%);

- зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду за рахунок реалізації найближчим часом заходів з перегляду умов призначення пенсій на пільгових умовах.

Експерти МВФ детально обговорили з фахівцями Мінсоцполітики всі кроки, які Уряд передбачає здійснити в цьому напрямі, й домовилися продовжити роботу під час наступних зустрічей.

Джерело: Мінсоцполітики