середа | 8 грудня 2021 | 03:05
25.05.2016

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримує проведення щорічного перерахунку пенсій у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати в Україні

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення щорічного березневого перерахунку пенсій» №4318.

Поданим законопроектом пропонується щороку з 1 березня підвищувати заробітну плату, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт, який відповідає не менш як 25 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік. Відповідно до чинної норми (дію якої зупинено до стабілізації економічної ситуації в країні згідно із Законом № 1166-VII від 27.03.2014р.) заробітна плата повинна підвищуватися на коефіцієнт, який відповідає не менш, як 20 відсоткам зростання середньої заробітної плати, тобто пропонується збільшити коефіцієнт підвищення на 5 відсотків, порівняно із чинною нормою.

Проектом також доручається Кабінету Міністрів забезпечити підвищення пенсійних виплат з березня 2016 року не менше, як на 2 відсотки.

Під час обговорення зазначалося, що законодавчі зміни дозволять щорічно збільшувати з 1 березня пенсії на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати в Україні, що забезпечить поступове «осучаснення» раніше призначених пенсій.

На думку голови Комітету Людмили Денісової, розуміючи реалії сьогодення, дуже важливо піднімати соціальні стандарти на той рівень, який здатен забезпечити гідний рівень життя пенсіонерів.

«Зрозуміло, що усіма можливими методами необхідно намагатися підвищувати рівень пенсійних виплат. Більше того, це має стати тенденцією, яка забезпечить об’єктивне підняття пенсій відповідно до потреб людей», - впевнена Людмила Денісова.

За результатами обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Джерело: ВРУ