середа | 8 грудня 2021 | 03:00
10.08.2016

Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку

9 серпня, під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Зокрема, комітет схвалив та направив на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

Законопроект розроблений у зв’язку з необхідністю забезпечення реалізації гарантованих Конституцією України  прав на житло дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які є ВПО внаслідок тимчасової окупації АРК та проведення АТО на Сході України. Проектом акта передбачається взяття дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилося 16 років, а також осіб з їх числа, на квартирний та соціальний квартирний облік за місцем обліку ВПО.

За оперативними даними, станом на 01.01.2016 року кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що є ВПО, становила понад 1,5 тис., 215 з яких протягом 2014-2015 років досягли 16-річного віку та мають право взяття на квартирний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов.

Члени Урядового комітету розглянули та схвалили проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації».

Відповідно до Порядку, відшкодування витрат на оплату проїзду учасників АТО та осіб, які їх супроводжують, до реабілітаційних установ і назад проводитиметься за рахунок коштів, передбачених у Держбюджеті на заходи із психологічної реабілітації учасників АТО та здійснюватиметься структурними підрозділами з питань соцзахисту населення  місцевих органів виконавчої влади. Грошова компенсація надаватиметься у разі користування залізничним та автомобільним транспортом загального користування.

Також Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку розглянув низку проектів постанов щодо проведення реорганізації Фондів соціального страхування та забезпечення безперервності страхових виплат, надання соціальних послуг і матеріального забезпечення у період реорганізації фондів соціального страхування. Також було схвалено проект постанови «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2016 рік». 

Джерело: Урядовий портал