понеділок | 29 листопада 2021 | 01:09
21.05.2014

Розвиток, орієнтований на громаду, покращить якість життя в Україні

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  третя фаза якого була представлена 20 травня,  взаємодіятиме з місцевими органами влади, громадськими організаціями та приватним сектором по всій Україні з метою розвитку та впровадження ініціатив, що мають на меті покращення умов життя людей.

Протягом третьої фази Проект МРГ підтримуватиме уряд України в проведенні реформи з децентралізації, яка, серед іншого, спрямована на підвищення якості надання послуг населенню, а також на зміцнення потенціалу регіональних і місцевих органів влади по всій Україні. Проект сприятиме відновленню основних об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури в галузі охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, управління водними ресурсами. В сільській місцевості буде також підтримано ряд дрібних фермерських та інших ініціатив. В більшості напрямків діяльності застосовуватимуться інноваційні підходи та технології, а також заходи, спрямовані на підвищення рівня енергоефективності.

"Починаючи з 2007 року, Проект МРГ є одним із найбільш далекосяжних програм в Україні, що фінансуються ЄС. Він не тільки відіграє роль важливого інструменту фінансування мікро-проектів в сфері відновлення соціальної інфраструктури, але й стимулює до змін на краще в галузі місцевого самоврядування і рівня життя людей." зазначив посол ЄС в Україні, п. Ян Томбінський "Нова фаза МРГ III, з бюджетом 24 млн. євро, продовжить і надалі використовувати підхід до місцевого врядування, орієнтованого на громаду, і впроваджувати малі економічні ініціативи в сільських громадах".

Як і в попередні роки, проект  надаватиме можливості муніципалітетам впроваджувати заходи з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках. Ресурсні центри в 200 районах та 15 муніципалітетах отримають додаткову підтримку, спрямовану на розбудову їхнього потенціалу в сфері місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, а 20 регіональних університетів інтегрують принципи і методологію місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, до своєї навчальної програми.

“Місцевий розвиток є ключовим фактором у досягненні такого майбутнього, до якого прагне Україна”, - зазначила п. Алесандра Тісо, Координатор системи ООН та Постійний представник ПРООН в Україні. “Наша головна мета - покращення життя людей, і, залучаючи їх до розвитку власних громад, ми реалізуємо їхні прагнення  щодо досягнення процвітання і розширення можливостей для всіх”.

Довідково:

За останні 7 років спільний Проект ЄС та ПРООН підтримав більше 2000 ініціатив місцевого розвитку. Більш ніж 2.5 млн. людей по всій Україні поліпшили умови життя у своїх громадах шляхом впровадження мікро-проектів  в сферах охорони здоров’я, водопостачання, енергозберігаючого вуличного освітлення та освіти. Більш ніж 20 000 членів громад і 5 816 представників місцевих органів влади підвищили рівень своїх знань на тренінгах з інституціонального розвитку, фінансового та проектного менеджменту, спільного планування та оцінки. Центр управління знаннями допомагає збирати та поширювати знання та найкращий практичний досвід мобілізації громад і спільного управління.

Проект фінансується Європейським Союзом (ЄС), і співфінансується та впроваджується Програмою Розвитку ООН (ПРООН).  Він сприяє соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення системи спільного управління і сприянні реалізації громадських ініціатив по всій Україні.  Третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде впроваджуватися протягом 2014-2017 рр. із загальною сумою бюджету 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) і ПРООН (800 000 євро).

Більше про Проект на сайті www.cba.org.ua і www.ua.undp.org

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Євгена Зеленко, Координатора зв’язків з громадськістю Програми розвитку ООН за тел. 253-93-23 або yevgeniy.zelenko@undp.org

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні