п'ятниця | 3 лютого 2023 | 00:12
11.11.2016

10 листопада, у Палаці Європи (Страсбург) відбулася церемонія підписання Україною Європейського кодексу соціального забезпечення

   Сьогодні, 10 листопада, у Палаці Європи (Страсбург) відбулася церемонія підписання Україною Європейського кодексу соціального забезпечення.

    Від імені України Європейський кодекс соціального забезпечення підписав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Питання дотримання соціальних прав та гарантій сьогодні не втрачають своєї актуальності. Особливої гостроти вони набувають у періоди кризи, коли уряди багатьох держав вдаються до жорсткої економії бюджету. Україна за останні два роки зазнала найбільших випробувань за часів своєї 25-річної незалежності через військову агресію на Донбасі і анексію Криму.  Але Україна чітко обрала свій європейський шлях  у проведенні  демократичних реформ і запровадженні у суспільну практику основоположних європейських цінностей», -  сказав Павло Розенко після церемонії підписання.

   Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що Уряд України здійснює рішучі реформи у соціально-трудовій сфері з метою забезпечення соціальних прав громадян, гарантованих Європейською соціальною хартією (переглянутою), стороною якої Україна є з 2007 року. Саме статтею 12 Хартії визначено, що сторони зобов’язуються «підтримувати систему соціального забезпечення на задовільному рівні, принаймні на такому, який дорівнює рівню, необхідному для ратифікації Європейського кодексу соціального забезпечення».

 «Сьогодні у стінах Ради Європи відбулася знаменна подія для нашої держави – підписання Європейського кодексу соціального забезпечення, який є орієнтиром європейської моделі соціального забезпечення, заснованої на соціальній справедливості. Підписавши цей Кодекс, Україна зробила надзвичайно важливий крок, за яким нас чекає кропітка робота на шляху до його ратифікації, а у подальшому і приєднання України  у повному обсязі до статті 12 Європейської соціальної хартії (переглянутої)», - наголосив Павло Розенко.

    Віце-прем’єр-міністр запевнив, що Уряд України й надалі спрямовуватиме свої зусилля на повну адаптацію національного законодавства до європейських стандартів, визначених багатосторонніми міжнародними інструментами  Ради Європи у соціальній сфері, якими є Європейська соціальна хартія (переглянута) та Європейський кодекс соціального забезпечення.

    «Україна як член Ради Європи підтвердила свою рішучість дотримуватися своїх зобов’язань, взятих при вступі до цієї Організації, а саме принципів демократії, верховенства права та захисту прав людини», - підкреслив він. 

Прес-служба ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ