четвер | 2 лютого 2023 | 23:16
18.11.2016

Прем`єр-міністр: Уряд рішуче налаштований розпочати найближчим часом повноцінну реформу системи охорони здоров`я

   Уряд готовий розпочати найближчим часом повноцінну реформу системи охорони здоров'я в Україні і незабаром презентує відповідні пропозиції. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час стратегічного міжвідомчого форуму "Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога" у четвер.

  "Маємо сприймати реальний стан справ в охороні здоров'я як виклик, на який ми маємо дати ефективну і адекватну відповідь. Уряд готовий до прийняття відповідних рішень. Ми найближчим часом з урахуванням обговорень вийдемо з пропозиціями щодо провадження реформи охорони здоров'я у нашій країні", - заявив Володимир Гройсман.

  У рамках зміни охорони здоров'я потрібно, зокрема, підготувати і запровадити страхову медицину, відновити систему, коли кошти на медичну послугу "ходять за людиною", яка користуватиметься цією послугою, наголосив Прем'єр-міністр. Серед інших важливих заходів – створення госпітальних округів, реформа первинної ланки.

 Також, за його словами, потребує об'єктивної оцінки праця медичного персоналу. "Ми маємо чітко зрозуміти, що той, хто надає кваліфіковану медичну допомогу, має отримати якісну заробітну плату", - зауважив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Прем'єр-міністр наголосив, що пропозиції щодо моделі реформи мають бути широко обговорені та отримати консенсус усередині в середовищі - тоді вони будуть швидко прийматися та реалізовуватися.

"Система охорони здоров'я є надскладною і потребує консолідованого рішення не тільки влади, а й експертного середовища, підтримки українського Парламенту. Нам потрібно зробити все, щоб знайти ту систему, яка дасть можливість нам вирішити актуальні проблеми українських громадян, - наголосив Володимир Гройсман. - Від законодавчих ініціатив до реального провадження - всі будуть розуміти, що потрібно зробити для того, щоб підвищити якість надання медичних послуг".

 Голова Уряду закликав представників місцевого рівня, експертного середовища, Парламенту об'єднатися навколо необхідності зміни системи охорони здоров'я. "Тоді реформа, про яку усі говорять сьогодні багато і не один рік, стане абсолютною реальністю", - зазначив він.

 "Досить людям помирати в молодому віці тільки тому, що немає профілактики, доступних ліків, якісного обладнання, - підкреслив Володимир Гройсман. - Досить тримати сьогодні лікарів в надзвичайно непривабливих умовах оплати праці і всіх інших речей. Ми не перші, хто це робить, але ми можемо бути першими, хто зробить вдалу реформу саме у нашій країні".

 Прем'єр-міністр підкреслив: "Для Уряду, для мене особисто зміна системи охорони здоров'я є одним з найбільш важливих пріоритетів".

 Так, одним з перших рішень Уряду за підтримки Парламенту були ухвалені законодавчі ініціативи, що дозволили спростити реєстрацію ліків, вироблених в ЄС, США, Канаді, Японії, Швейцарії, Австралії, на ринку в Україні, нагадав він.

 Також Уряд прийняв рішення про запровадження системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсації на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року, що дозволить досягнути справедливих цін на ліки в Україні.

 Крім того, Кабінет Міністрів відновив будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" і докладає усіх зусиль, щоб завершити роботи у визначені строки.

 У проекті Бюджету на 2017 рік Уряд збільшив ресурс на централізовану закупівлю медикаментів на 2 млрд грн, щоб забезпечити потреби громадян, передбачено 150 млн грн на підтримку створення центрів серцево-судинної хірургії у містах країни та придбання необхідного обладнання.

 Також заплановане зростання заробітної плати лікарів на 20%. З урахуванням збільшення удвічі мінімальної заробітної плати у 2017 році, в середньому медичні працівники отримають більше на 30%, зазначив Голова Уряду. 

 Прем'єр-міністр підкреслив, що стан системи охорони здоров'я в країні є жахливим: "Він не влаштовує ні тих, хто працює у системі, ні тих, хто звертається за медичною допомогою".

 За його словами, на сферу охорони здоров'я завжди дивилися як на галузь, де можна розвивати безгосподарність, корупцію, неефективність та нераціональне використання ресурсів.

 Він навів приклад невдалої спроби реформи системи охорони здоров'я у 2011 р., коли "хтось вирішив у Києві, що вони розумніші за усіх нас, і почали ламати, знищувати терапевтичну, педіатричну служби".

 "Сьогодні нам потрібно прийняти рішення спільно щодо зміни усієї системи і приведення її до потреб нашої держави, і, найголовніше, щоб вона адекватно реагувала на ті виклики, які є у нашому суспільстві. Один з головних критеріїв – здоров'я і життя українських громадян", - наголосив Володимир Гройсман.

Урядовий портал