понеділок | 29 листопада 2021 | 02:00
26.05.2014

Депутати Європарламенту: вибори в Україні заклали міцну основу для майбутнього країни

Президентські вибори заклали міцну основу для майбутнього України. Висока явка виборців продемонструвала «чітке прагнення українського народу визначити своє власне майбутнє». На цьому наголосив Голова спостережної місії на виборах Президента України від Європейського Парламенту Йоран Ферм під час прес-конференції, що відбулася у понеділок. Члени місії також висловили жаль, що через незаконну анексію Криму, голосування не змогло відбутися у цьому регіоні.

Під час прес-конференції щодо попередніх висновків Міжнародної місії спостереження за виборами Ферм підкреслив, що висока явка виборців стала чітким виразом підтримки демократії, єдності та територіальної цілісності України. Водночас він висловив жаль, що явка у більшості країн-членів ЄС, де також проходили голосування за нового Президента, була значно меншою.

Говорячи від імені місії, Ферм зауважив, що європейські депутати очікували, що міжнародна спільнота та зацікавлені сторони з України визнають волю українців. Він також похвалив зусилля української влади щодо проведення виборів у відповідності до міжнародних стандартів – попри короткий час на підготовку та дуже напружену безпекову ситуацію у деяких частинах країни.

Європейські депутати запевняють: ЄС готовий надати підтримку Україні та відвернути загрози територіальній цілісності держави під час майбутніх міжнародних перемовин. Вони також підтвердили готовність підписати угоду про глибоку і всеохопну зону вільної торгівлі та звершити переговори щодо візової лібералізації.

«Безумовно, наступний склад Європейського Парламенту продовжуватиме затято підтримувати Україну та її народ у їхньому європейському виборі», – сказав Ферм.

Депутати Європарламенту схвалили попередні висновки Міжнародної місії спостереження за виборами. У них, зокрема, йдеться про те, що «органи, відповідальні за волевиявлення, провели вибори у цілому неупереджено та прозоро; деякі ухвалені рішення, однак, могли бути поза їхньою компетенцією».

 

ДЖЕРЕЛО: Представництво Європейського Союзу в Україні