середа | 8 грудня 2021 | 02:32
03.09.2014

USAID готовий надати Мінсоцполітики допомогу у вирішенні пенсійних проблем переселенців зі сходу країни

NTSER

Представники Проекту USAID „Розвиток фінансового сектора” висловили готовність допомогти Україні у питаннях спрощення процедури отримання соціальних виплат переселенцями з території АТО. Такої домовленості досягнуто під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики Валерія Ярошенка зі старшим міжнародним радником з питань пенсійної реформи Проекту USAID „Розвиток фінансового сектора”Грегом МакТаггарті.

Валерій Ярошенко запевнив, що, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, Уряд і Мінсоцполітики зокрема докладають максимум зусиль для забезпечення соціальних гарантій кожному громадянину України. „Зрозуміло, що особлива увага сьогодні приділяється вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей, для яких пенсія або інша соціальна допомога є чи не єдиним доходом”, – наголосив заступник Міністра. У відповідь пан Грег МакТаггарті запропонував надати технічну допомогу в рамках Проекту USAID щодо вдосконалення електронної бази даних громадян. Йдеться, зокрема, про можливість пришвидшити отримання необхідної інформації по пенсіях, призначених переселенцям.

Крім того, сторони обговорили подальші кроки у здійсненні пенсійної реформи в Україні, в тому числі питання обмеження права на отримання привілейованих пенсій і поступове скорочення видатків на їх фінансування, а також розширення оподаткування високих пенсійних виплат. Заступник Міністра повідомив, що наразі Мінсоцполітики опрацьовує пропозиції до плану заходів стосовно обмеження розмірів пенсій за спеціальними законами відповідно до пропозицій МВФ. Валерій Ярошенко підкреслив, що надання експертної допомоги представників Проекту USAID „Розвиток фінансового сектора” із порушених питань було б доцільним і вчасним.

Заступник Міністра подякував пану Грегу МакТаггарті за надані матеріали щодо міжнародного досвіду з реформування пенсійних систем, а також за пропозиції USAID до проекту урядової Концепції реформування податкової системи України (в частині єдиного соціального внеску).

У свою чергу старший міжнародний радник з питань пенсійної реформи Проекту USAID „Розвиток фінансового сектора” запевнив, що Проект і надалі готовий надавати рекомендації в питаннях реформування пенсійної системи в Україні.

Прес-служба Мінсоцполітики України