середа | 8 грудня 2021 | 03:25
09.12.2014

Мінсоцполітики підбило проміжні підсумки співпраці зі Світовим банком у 2014 році

Відбулася зустріч керівництва Міністерства соціальної політики України та представників Світового банку. Під час зустрічі обговорено питання виконання Світовим банком Стратегії партнерства з Україною та внесення можливих коректив до зазначеної стратегії у контексті основних напрямків соціальної політики Уряду.

У заході взяли участь заступник Міністра соціальної політики з європейської інтеграції Сергій Устименко, начальник Управління міжнародних зв’язків Наталія Попова, директор Департаменту державної соціальної допомоги Віталій Музиченко, директор Департаменту стратегічного планування та аналізу Ольга Крентовська, заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення – начальник відділу Валентина Кудін, координатор програм Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні Алехандро Седеньо та консультант від Світового банку Тед Алерс.

Заступник Міністра повідомив про те, що на сьогодні в Україні допрацьовуються заходи з відновлення України, готуються пропозиції до проведення на початку 2015 р. міжнародної донорської конференції. Зазначено, що до розробки залучені міжнародні експерти та громадські організації, а до плану включено розділ «Соціальний захист населення».

Сергій Устименко поінформував експертів, що більшість державних програм соціальної підтримки потребують більшої адресності. Поряд з наданням матеріальної допомоги слід розробляти заходи з ефективної інтеграції громадян на ринку праці. Відзначив, що у 2014 році булооптимізовано видатки державного бюджету та фондів державного соціального страхування, що спрямовуються на соціальний захист громадян, а також посилено доступність окремих систем соціальної підтримки населення, зокрема, програми житлових субсидій. Зазначено, що протягом 2014 року забезпечено виплату у повному обсязі пенсій та соціальних допомог, посилено державний контроль за використанням коштів державного соціального страхування, а також зменшено адміністративні видатки фондів соціального страхування.

Під час спілкування було обговорено плани щодо поетапного зниження ставки єдиного соціального внеску для роботодавця шляхом перерозподілу розміру єдиного внеску між роботодавцем та працівником, зменшення фінансового навантаження на роботодавців із відшкодування витрат Пенсійному фонду України на виплату пенсій, які призначені на пільгових умовах або за вислугу років. Крім цього, відзначено значні здобутки України у справі надання субсидій та компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Підбиваючи підсумки зустрічі, делегація Світового банку висловила задоволення сучасним станом співробітництва з Мінсоцполітики, відзначила конструктивну взаємодію у рамках реалізації проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» та висловила своє бачення основних напрямків майбутнього проекту стосовно соціальної підтримки громад. Сторони домовилися, що коментарі і пропозиції, надані під час заходу, будуть враховані як під час звітування, так і визначення майбутніх векторів Стратегії партнерства Світового банку з Україною.

 

Джерело: Мінсоцполітики