середа | 8 грудня 2021 | 03:00
11.12.2014

Павло Розенко розповів про програму діяльності Уряду в сфері соціальної політики

NTSER

Кабінет Міністрів України визначив, що програма діяльності має виглядати як конкретний документ, який передбачає стислі терміни виконання зазначених у ньому пунктів. Про це сьогодні повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

На засіданні, у якому взяли участь члени Комітету, представники Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості, Федерації профспілок України, громадськості, Міністр розповів про програму діяльності Уряду в сфері соціальної політики.

Павло Розенко зазначив, що у програмі виділено блок щодо соціального забезпечення військовослужбовців та інших учасників антитерористичної операції. «Ми ставимо завдання максимально захистити і людей, які беруть безпосередню участь в АТО, і тих, хто вимушений покидати свої домівки та переселятися до інших місць проживання. Це визначається як пріоритет Кабінету Міністрів України», - підкреслив Міністр.

Окрім того, він повідомив, що необхідно доводити ціни на природний газ та електроенергію до відповідних ринкових цін із одночасним запровадженням і вдосконаленням механізму компенсації для малозабезпечених родин. «Це не буде шоковою терапією для наших громадян, і цей процес триватиме до 2017 року», - додав Павло Розенко.

Також Міністр детально зупинився на розділі «Нова соціальна політика» у програмі діяльності Уряду.

«Питання номер один з точки зору соціальної справедливості, майбутньої пенсійної системи – це напрям на створення справедливої пенсійної системи України», - наголосив Павло Розенко.

Він пояснив, що йдеться про поступовий перехід до єдиних принципів нарахування та обрахунків пенсії. В Україні не повинно бути двох-трьох десятків різноманітних пенсійних систем. З точки зору соціальної справедливості та довіри до пенсійної системи - це дуже потужний крок.

«Друге – ми даємо чіткий напрям розвитку пенсійного страхування. Ті норми, які діють зараз щодо трьохрівневої моделі пенсійного страхування, все таки, повинні починати працювати. Йдеться і про створення умов для запровадження другого рівня накопичувальної системи, і, безумовно, про розвиток та підтримку недержавного пенсійного страхування», - зазначив Міністр.

Павло Розенко наголосив, що зараз необхідно спрямовувати молодь на те, що солідарна система в майбутньому буде забезпечувати приблизно єдиний рівень нарахування пенсії. Все інше обраховуватиметься в умовах накопичувальної системи та недержавного пенсійного страхування.

«Ми збираємося розробити у 2015 році нову редакцію Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в якому будуть враховані всі зазначені норми», - додав Міністр.

Щодо реформування системи пільг Павло Розенко виділив три конкретні напрями.

«Перший напрям – ліквідація неефективних пільг. Частина пільг, яка ніколи не фінансувалася, під які ніколи не було грошей, – має бути вилучена із чинного законодавства. Треба очистити чинне законодавство від порожніх норм, порожніх обіцянок», - повідомив Міністр.

Другий напрям, за його словами, - це посилення адресності пільг: «Будемо прив’язувати максимальну кількість пільг до грошових доходів громадян».

Павло Розенко також виокремив тертій напрям – монетизація пільг. «Це один з найкращих механізмів, який працює в більшості країн світу, коли фінансуються не підприємства, які надають послуги, а безпосередньо – людина», - роз’яснив Міністр.

Окрім того, він повідомив, що було прийнято рішення про об’єднання двох фондів соціального страхування – з тимчасової втрати працездатності і нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Залишаться принципи тристороннього управління, формування наглядової ради, а з іншого боку, буде посилено фінансову дисципліну за витратою коштів та ухваленням бюджету.

«Об’єднання цих фондів дасть змогу зекономити на адміністративних видатках та в майбутньому стане основою для запровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування», - наголосив Павло Розенко.

Також Міністр повідомив, що відповідно до програми діяльності Уряду передбачається прийняття нового Трудового кодексу. «Необхідно зняти всі спірні питання, які зараз є довкола проекту кодексу. З одного боку, серйозно спростити можливості для ведення бізнесу в Україні з точки зору трудового законодавства, з другого боку, не допустити погіршення прав працівників», - зазначив Павло Розенко.

Нагадаємо, що програму діяльності Уряду сбогодні має ухвалити Верховна Рада України.

 

ДЖЕРЕЛО: Мінсоцполітики