вівторок | 2 червня 2020 | 05:27
22.12.2014

Громадська рада обговорила проект нової редакції Енергетичної стратегії України на період до 2030 року

19 грудня відбулося засідання Громадської ради при Міненерговугілля України за участю керівництва та фахівців МіненерговугілляУкраїни.

Учасників засідання привітав заступник Міністра Олександр Светелік. У вступній промові розповів про ситуацію в енергетичній галузі та роботи міністерства щодо врегулювання проблемних питань. Зокрема наголосив про необхідність обмежень енергоспоживання з метою проходження осінньо-зимового періоду та забезпечення безперебійної роботи енергосистеми України.

Проект Енергетичної стратегії України на період до 2030 року учасникам зібрання представив завідувач відділу енергетичної, транспортно-комунікаційної, екологічної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, доктор технічних наук, професор – Суходоля Олександр Михайлович.

Він зазначив, що ціллю Енергетичної стратегії є розвиток ПЕК, забезпечення потреб економіки та населення в енергоресурсах, а також забезпечення енергетичної безпеки держави.

Представники громадськості переглянули презентацію про напрямки та терміни реалізації Стратегії.

Під час обговорення виступили:

Скляров Віталій Федорович – Міністр енергетики (1982-1993), головний експерт - керівник Експертної групи Громадської ради при Міненерговугілля.

Кудря Степан Олександрович – заступник директора Інституту відновлювальної енергетики НАН України, доктор технічних наук, професор.

Омельченко Володимир Юрійович – директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Куцан Юлій Григорович – керівник секції «Технології в енергетиці» Академії технологічних наук України, доктор технічних наук, академік АТН України.

У обговоренні також взяли участь директори профільних департаментів Міненерговугілля, члени Громадської ради, запрошені спеціалісти.

Джерело:Міністерство енергетики та вугільної промисловості України