вівторок | 2 червня 2020 | 03:36
22.12.2014

Проект Twinning - черговий важливий крок на шляху до модернізації державної служби

Керівник проекту від України, Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко привітав учасників конференції з нагоди офіційного закриття проекту Twinning «Підтримка розвитку державної служби в Україні» та наголосив на важливості подальшого впровадження результатів реалізації проекту в контексті побудови сучасної, професійної та політично-нейтральної державної служби в Україні відповідно до міжнародних вимог та стандартів Європейського Союзу.

«Я сподіваюся, що завдяки проектним досягненням Нацдержслужба має більшу готовність встояти перед проблемами та продовжити відновлення системи державної служби. Перші результати будуть стосуватися підвищення привабливості державної служби, в той час як у середньостроковій перспективі українці отримають сучасну, професійну та політично неупереджену систему державної служби європейського стилю»,– зауважив Костянтин Ващенко.

Із вітальною промовою також виступили керівник першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва Європейського Союзу в Україні Александру Албу, повірений у справах Посольства Республіки Польща в Україні Даріуш Гурчинські, Директор Національної школи державного управління 
Республіки Польща Ян Паства та Президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк.

Директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Адміністративного офісу програми TwinningМарина Канавець зазначила важливість впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning та TAIEX та використання кращих європейських практик в контексті реформування державної служби в Україні.

Під час заходу постійний радник проекту Пьотр Кульпа окреслив основні досягнення проекту та висловив готовність і надалі сприяти розвитку державної служби в Україні.

Керівник проекту від Республіки Польща Марчін Саковіч, молодший керівник проекту від Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, висловив сподівання, що Нацдержслужба отримала переваги та вигоди з даного проекту Twinning та продовжить робити це в майбутньому, що і допоможе Україні на її шляху до побудови державної служби на засадах гідності, нейтральності, етичності та ефективності.

Довідково:

З 2005 року відповідно до Указу Президента України від 06 жовтня 2005 року 
№ 1424/2005 «Питання забезпечення впровадження програми Twinning в Україні» Нацдержслужба спрямовує та координує діяльність з підготовки та реалізації програми Twinning в Україні. Крім того, Нацдержслужба є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами.

Проект Twinning «Підтримка розвитку державної служби в Україні» був започаткований у лютому 2012 року.

Проект впроваджувався Національною школою публічного адміністрування (Республіка Польща) (KSAP) та Національною школою Уряду (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії в Україні) (NSG).

Перед проектом було поставлено завдання – посилити спроможність Нацдержслужби щодо ефективного і результативного здійснення управління процесом адміністративної реформи та реформи державної служби в Україні, впровадження важливих інструментів управління людськими ресурсами, застосування стратегічного підходу до розробки політики та державного маркетингу (обізнаність та привабливість) державної служби у відповідності з міжнародними стандартами та стандартами ЄС.

У ході реалізації проекту було здійснено ряд заходів щодо розбудови державної служби України. А саме рекомендації європейських експертів були враховані при розробці законопроектів про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування, а також при побудові нової системи управління людськими ресурсами в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Особливу увагу було приділено підвищенню інституційної спроможності Нацдержслужби України шляхом розробки середньострокового плану інституційного розвитку. Крім того, в рамках реалізації проекту   здійснено навчальні візити до Національної школи державного управління Республіки Польща.

Джерело: Нацдержслужба України