понеділок | 24 лютого 2020 | 12:31
26.12.2014

Україна готова до реформи державної служби

«Україна готова до реформи державної служби», – запевнив Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко на засіданні Національної Ради реформ, що відбулось 24 грудня під головуванням Президента України.

Костянтин Ващенко у своєму виступі зазначив, що відповідно до взятих зобов’язань, передбачених «Стратегією ­ реформ – 2020», а також Угодою про фінансування Контракту для України з розбудови держави, що підписана між Урядом України та Європейською комісією, Нацдержслужбою спільно з представниками Адміністрації Президента, вітчизняними експертами – представниками громадянської платформи «Нова країна», громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», Центру політико-правових реформ, «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» розроблено нову редакцію Закону України «Про державну службу».

«Нова редакція законопроекту розроблена за сприяння ЄС та за участю європейських експертів з Польщі, Словенії, Німеччини, Латвії та Великої Британії і за результатами експертизи програми SIGMA відповідає загальним європейським стандартам», – зауважив Голова Нацдержслужби.

Також він поінформував, що наразі проводиться експертиза положень проекту акта у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, після якої Нацдержслужба забезпечитьневідкладне подання проекту закону на розгляд Уряду.

Крім того, Костянтин Ващенко доповів, що паралельно із законом про державну службу Нацдержслужбою спільно із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування розроблено проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Законопроекти гармонізовані між собою та відповідають європейським принципам публічного адміністрування.

«На сьогодні нашим пріоритетом є оптимізація системи центральних органів виконавчої влади», - зазначив Голова Нацдержслужби.

 Крім того, за його словами, найближчим часом планується підготувати та подати на розгляд Уряду законопроекти про внесення змін до законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади», а також проекти постанов Кабінету Міністрів України щодо затвердження типових структур міністерств та центральних органів виконавчої влади.

Джерело: Нацдержслужба