середа | 8 грудня 2021 | 02:13
15.01.2015

Якщо ми цього року виведемо з тіні значну суму, то наступного року всі зможуть мати знижену ставку ЄСВ у 24,5 %, - Міністр фінансів

На сьогоднішній день значна кількість українців отримують зарплати у конвертах, тим самим «зменшуючи» собі розмір пенсії у майбутньому. Про це заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько під час інтерв’ю у програмі «Урядові будні» на Українському радіо.

За словами Міністра, за різними оцінками, в Україні на ринку праці виплачується щорічно приблизно 200 мільярдів гривень тіньової заробітньої плати. Це означає, що пенсіїбудуть нараховуватись, виходячи з заниженої заробітної плати, а не з реальної. Крім того, виплата зарплат у конвертах зумовлює збільшення дефіциту Пенсійного фонду. «Тому, щоб наповнити Пенсійний фонд, важливо заохотити всіх платити офіційні зарплати та сплачувати ЄСВ», - підкреслила міністр.

«Україна сьогодні має одну з найвищих ставок ЄСВ в Європі, в середньому це 41%. Тому Уряд разом з Верховною Радою знайшов спосіб, як можна заохотити бізнес забрати ці зарплати з тіні, дати можливість дофінансувати Пенсійний фонд, а також дати людям можливість нормально формувати свої пенсії в майбутньому, виходячи з реального розміру заробітної плати», - зауважила Міністр.

Наталія Яресько також наголосила, що ті, хто має намір вивести значну суму заробітної плати з тіні, мають право на зменшення ставки ЄСВ в середньому до 16,5%.

Як зазначила Міністр, багато представників малого та середнього бізнесу позитивно сприймає такі нововведення, оскільки розуміють, що працювати без ризиків набагато легше.

«Ми передбачаємо, що в наступному році ставка буде для всіх 24,5%. Тож я думаю, що ми заохотимо роботодавців вивести з тіні зарплати. Очевидно, є частина бізнесу, який законно працює і законно платить свої зарплати, для них в цьому році нічого не змінилося. В них цього року середнє ЄСВ 41%, як і минулого року, - розповіла Міністр фінансів. -  Але також важливо заохотити інших працювати прозоро, щоб ми цього року показали, що дійсно в змозі знизити цю ставку, і не створити фінансовому діру в Пенсійному фонді. Якщо ми цього року дійсно будемо позитивно працювати і виведемо з тіні значну суму, то наступного року всі зможуть мати знижену ставку ЄСВ у 24,5 %», - заявила міністр.

Джерело: Мінфін