неділя | 20 жовтня 2019 | 04:09
23.01.2015

На Львівщині діятиме пілотний проект щодо монетизації пільг

Про це під час  спільного з Міністром соцполітики України   брифінгу повідомив  журналістам голова Львівської ОДА Олег Синютка.       

 “Ми готові як транскордонний регіон відпрацювати проект щодо монетизації пільг. Ми звертаємося до Міністерства соцполітики утворити робочу групу, і тут, на базі Львівщини, відпрацювати ту модель, яку потім можна буде розповсюдити на всю Україну”, - зазначив Олег Синютка.       

 Окрім цього, очільник ОДА розповів, що сьогодні під час робочої зустрічі з міністром було обговорено також ініціативу Львівщини щодо можливості замінити  для людей з особливими потребами, які є членами громадських об'єднань товариства сліпих, механізм надання їм матеріальної допомоги.

 Пропонується надавати не закуплені державою обладнання та матеріали, а фінансові ресурси на придбання потрібних їм речей. Це дозволить уникнути закупівель за завищеними цінами.       

 “Не чиновник повинен обирати ті речі, що необхідні особам  з особливими потребами, а людина повинна мати можливість сама обрати необхідний їй товар”, - зазначив він.       

 Павло Розенко повідомив, що реформування соціальної сфери здійснюватиметься у кількох напрямках: буде скасовано неефективні пільги, також заплановано адресне надання пільг та монетизація пільг.        

 “Ця пострадянська система пільг не лише не змінилася. Ми отримали  збільшення кількості пільговиків, хоча ресурсу для цього немає. На сьогодні існує понад 700 видів пільг. У цій системі Україна далі рухатися не буде”,- сказав Міністр.       

 За словами  Павла Розенка, “закони, які ініційовані урядом — це не константа, а  норми, які ми готові динамічно змінювати”. При цьому він зазначив, що надзвичайно важливим є досвід областей.

Джерело: Мінсоцполітики