субота | 29 лютого 2020 | 02:41
05.03.2015

Міністри фінансів Великої сімки вітають прийняття Україною пакету економічних реформ

(Із заяви Міністрів фінансів Великої сімки)

 Ми, Міністри фінансів Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів і комісар з Економічних та фінансових питань Європейської комісії вітаємо швидкі і рішучі заходи українського Уряду, зокрема правки до бюджету та пакет економічних реформ, які були подані на розгляд Верхової Ради та прийняті 2 березня.  

Це законодавство підкреслює тверду рішучість України здійснити амбітну програму реформ відповідно до технічних домовленостей, яких було досягнуто 12 лютого між МВФ та Урядом України. Прийняття пакету законодавчих актів означає значний прогрес на шляху до реалізації попередніх заходів (“prior actions”) згідно до нової програми економічних реформ, що буде підтримано новою чотирирічною програмою Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility) МВФ .

Країни Великої сімки сподіваються на позитивний розгляд української програми Виконавчою радою МВФ у найближчі дні. Програма надасть додаткове фінансування (очікується, що найбільша сума надійде у вигляді першого траншу), щоб оперативно допомогти Україні провести амбітні економічні реформи. Додатково до цієї  програми, Україна  також отримає значну фінансову допомогу від країн "Великої сімки" та інших партнерів, і це буде каталізатором для мобілізації підтримки з боку інших міжнародних фінансових інституцій.

На наш погляд, програма економічних реформ України включає в себе всі необхідні елементи для негайної економічної стабілізації в Україні, а також набір політичних реформ, спрямованих на відновлення стійкого зростання в середньостроковій перспективі і підвищення рівня життя українського народу.

Ми впевнені, що Україна успішно реалізує амбітну програму реформ. І сама програма реформ, і її швидке здійснення підвищать довіру як фінансових ринків, так і довіру до української валюти. У цьому контексті, ми вітаємо заходи щодо  грошово-кредитної політики, які було оголошено українською владою 3 березня. Ми вважаємо, що цей крок зменшить тиск на валютний ринок.

Міжнародне співтовариство готове підтримати Україну, на шляху виконання реформ у цей критичний момент історії країни.

 

Джерело: Мінфін