середа | 8 грудня 2021 | 03:17
12.03.2015

У Мінсоцполітики обговорили з представником німецького Бундестагу аспекти майбутньої співпраці

Політична й економічна ситуація в Україні вкрай складна. Але Угода про асоціацію з ЄС має бути імплементована, реформи – проводитися, і одне з найнагальніших завдань – встановлення миру на українській землі. У цьому міжнародна спільнота, і зокрема Федеративна Республіка Німеччина, підтримувала і буде підтримувати нашу державу. Про це сьогодні йшлося під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики Валерія Ярошенка, Голови Державної служби зайнятості Ярослава Кашуби, начальника Управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталії Попової з депутатом німецького Бундестагу, заступником голови Комітету у закордонних справах, заступником речника соціал-демократичної партії Німеччини з питань зовнішньої політики ФранцомТьонессом і головою представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні Штефаном Мойзером за участю представників Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

Сторони відзначили, що Україна й ФРН вже мають багаторічний позитивний досвід співпраці у реалізації спільних проектів. Наприклад, незабаром розпочнеться реалізація наступної, п’ятої, фази проекту „Сприяння розвитку соціальної інфраструктури”.

За кошти гранту планується реалізувати в громадах низку мікропроектів на базі  шкіл, дитячих садків, медичних закладів, інтернатів різного профілю. Пріоритет матимуть заклади соціальної сфери, які надають послуги для переселенців із зони АТО.

„Зважаючи на ті виклики, що їх зумовив збройний конфлікт на Сході, для нас є дуже важливою будь-яка підтримка – матеріальна, організаційна, методологічна, моральна, І ми сьогодні висловлюємо вам щиру вдячність за вашу небайдужість і прагнення допомогти. У зв’язку з погіршенням ситуації на ринку праці для нас також є важливим досвід Німеччини щодо реалізації політики розширення робочих місць”, - наголосив, звертаючись до гостей, Валерій Ярошенко.

У Мінсоцполітики негативну динаміку на ринку праці за 9 місяців 2014 року пояснюють анексією АР Крим та збройним конфліктом у східних регіонах, які спричинили зупинку містоутворюючих підприємств, масові потоки внутрішньо переміщених осіб та зростання навантаження на регіональні ринки праці.

За словами Валерія Ярошенка, втрати трудових ресурсів досить значні. Так, за згаданий період чисельність зайнятих віком 15-70 років в Україні знизилась на 1,1 млн. осіб і становила 18,3 млн. осіб. Чисельність безробітних (за методологією МОП) зросла на до 1,78 млн. осіб.

У 2015 році очікуваний рівень безробіття становитиме (орієнтовно) від 10,2% до 11,5% економічно активного населення віком 15-70 років.

„Населення переходить у неформальну зайнятість і, на жаль, у зв’язку із зменшенням доходів громадян, цей процес найближчим часом не призупиниться. Урядом робляться певні кроки щодо легалізації оплати праці та зайнятості, проте в нинішніх умовах швидкого ефекту від цих дій не очікується”, - зазначив заступник Міністра.

Водночас він поінформував, що у зв’язку із виникненням нової для України категорії соціально вразливих осіб − вимушено переміщених осіб − Мінсоцполітики підготовлено проект Програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки, який нині опрацьовується в центральних органах виконавчої влади.

У Мінсоцполітики переконані, що сприяння німецької сторони в адаптації українського соціально-трудового законодавства до законодавства ЄС, запровадження в Україні ефективної системи прогнозування потреб вітчизняного ринку праці та моніторингу його основних показників (що також успішно робиться у ФРН), як і надання допомоги щодо запровадження в Україні системи оцінювання (визнання) професійної кваліфікації, перш за все, отриманої шляхом неформальної та інформаційної освіти, - ці та інші аспекти можливого двостороннього співробітництва допоможуть ефективно розв’язувати проблеми зайнятості в Україні.

Зі свого боку, Франц Тьонесс запевнив, що його нинішній візит до України якраз і має своєю метою налагодження необхідних контактів для забезпечення ефективної співпраці між двома країнами у різних сферах,  зокрема у соціальній сфері.

Джерело: Мінсоцполітики
Фотострічка: