середа | 8 грудня 2021 | 03:24
13.03.2015

Василь Шевченко розповів про нову систему субсидій

У прямому ефірі інформаційної програми "События" на каналі "Україна" перший заступник міністра соціальної політики Василь Шевченко розповів про систему субсидій держави на оплату комунальних послуг.

Василь Шевченко заявив, що за підрахунками Міністерства соціальної політики, приблизно 2,5-3 мільйона людей звернуться за субсидіями. «Максимум ця цифра може досягти 4-х мільйонів. І для цього ми зробили максимально спрощену систему – систему, яка дозволятиме людині дуже просто, фактично без контакту з чиновниками, або через уповноважену особу, якщо це стосується сіл, або через письмове звернення, або іншим шляхом, повідомити управлінню соціального захисту про те, що вона хоче отримати субсидію", - зазначив він.

За словами першого заступника міністра соціальної політики, розмір субсидії можна буде підрахувати самостійно, на сайті міністерства. "Так, самому можна буде розрахувати розмір субсидії. У нас на сайті буде встановлено калькулятор. Наприклад, якщо рівень середнього прожиткового мінімуму становить 1176 гривень, то обов’язковий платіж складатиме 6,5% від цієї суми".

"Середній розмір субсидій залежить від регіону. Рівень залежатиме тільки від доходу сім'ї. Якраз розрахунок передбачає те, що чим нижчі доходи, тим менше сім'я платить. Наприклад, якщо дохід на члена сім'ї становить 500 гривень, то оплата буде здійснюватися тільки в розмірі 3,19% на одну людину. Ми вважаємо, що це максимально справедливо у тій спрощеній системі, яку ми могли зробити".

Василь Шевченко підтвердив можливість отримання субсидій в умовах оренди житла. "Форма оренди житла також передбачена, якщо є офіційно зареєстрований договір про оренду", - сказав він.

Джерело: Мінсоцполітики