понеділок | 29 листопада 2021 | 01:26
06.04.2015

Павло Розенко: Маємо шанс почати діяльність нового Фонду соціального страхування з чистого аркуша

Сьогодні у Мінсоцполітики відбулося перше установче засідання правління нового Фонду соціального страхування України.

„Два місяці непросто й важко тривали дискусії щодо шляхів реформування соціального страхування. Пропонувалися різні стратегії й підходи. У тому числі висловлювалася й ідея щодо переходу до державного управління соціальним страхуванням. Зрештою, на мій погляд, був обраний єдиний правильний механізм, і його підтримала Верховна Рада, який, з одного боку, передбачає уніфікацію та оптимізацію структури соціального страхування, а з іншого - збережено основну модель соціального страхування й основні принципи соціального діалогу”, - сказав Міністр.

На переконання Павла Розенка, це - шанс насправді почати діяльність нового Фонду соціального страхування практично з чистого аркуша. „Ми маємо перенести все краще, що відбувалося в діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, і водночас позбутися недоліків, які були й на які гостро реагувало суспільство”, - підкреслив він.

Міністр подякував усім представникам сторін – державної, профспілкової та роботодавців – за чіткі, конструктивні підходи під час переговорного процесу, що дозволило дійти однієї точки зору: процес реформування потрібен і насамперед для того, щоб покращити систему соціального страхування, зробити її більш якісною й дієвою. За його словами, це – державницька позиція. Водночас Павло Розенко висловив впевненість, що активний темп, який був взятий протягом останніх двох місяців, буде збережено в роботі правління нового Фонду, що ефективні рішення прийматимуться оперативно, а завдання – реалізовуватимуться.

Головою правління Фонду одноголосно обрано Олега Шевчука (сторона роботодавців), його заступниками – Валерія Ярошенка (сторона держави) та Володимира Саєнка (сторона профспілок). Директором виконавчої дирекції Фонду призначено ЄвгенаБаженкова.

На засіданні також затверджено Статут Фонду соціального страхування України, Регламент роботи правління Фонду, регламент постійних та тимчасових комісій Фонду, їх кількісний та персональний склад.

Джерело: Мінсоцполітики