середа | 8 грудня 2021 | 02:26
12.05.2015

Айварас Абромавичус позитивно оцінив результати першого Міністерського засідання Східного партнерства з питань торгівлі

Усі країни-учасниці першого Міністерського засідання Східного партнерства з питань торгівлі підтримують бажання України імплементувати положення Угоди про асоціацію з ЄС стосовно впровадження ЗВТ з 1 січня 2016 року. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який взяв участь у заході в рамках свого робочого візиту до Брюсселю 7-8 травня.

«Зустріч пройшла конструктивно. Були порушені найважливіші для нашої країни на даний момент питання, зокрема, й імплементація Угоди. Всі учасники, міністри усіх 28 країн, повністю підтримують нашу позицію про те, що далі відкладатися це питання не повинне», - наголосив Міністр.

Під час засідання учасники засідання обговорили умови, необхідні для успішного розвитку торговельної складової Східного партнерства, а також перспективи й виклики, що виникають або можуть виникнути на цьому шляху. Крім того, обговорили чим ще міг би підтримати східних партнерів Євросоюз на шляху економічних реформ, окрім вже існуючої допомоги (технічної та фінансової підтримки). Продуктивною також виявилася й дискусія з приводу спільних ініціатив ЄС і його партнерів задля ефективного впровадження поглиблених і всеохоплюючих зон вільної торгівлі.

Міністр Айварас Абромавичус разом з Торговим представником України Наталією Микольською провели низку зустрічей на високому рівні у європейських інституціях. Зокрема, делегація України поспілкувалася з Комісаром ЄС з питань торгівлі Сесілією Мальмстрьом та Головою Комітету з міжнародної торгівлі Європейського Парламенту Берндом Ланге. Міністр поінформував сторону ЄС про хід системних реформ в Україні, підкресливши, що запорукою стабілізації економіки є суттєва дерегуляція підприємницької діяльності, покращення бізнес-клімату, реальна боротьба с корупцією. Також обговорювались питання готовності України до впровадження ЗВТ з ЄС, можливості організації спільних пунктів пропуску на кордоні, допомоги з боку ЄС в реалізації реформ та покращення експортного потенціалу українських виробників та надавачів послуг.

Джерело: Мінекономрозвитку