вівторок | 21 січня 2020 | 02:58
05.06.2015

МІСІЯ ЄС ДАСТЬ ОЦІНКУ РОБОТІ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Сьогодні, 5 червня, у Міністерстві соціальної політики України заступник Міністра Сергій Устименко і фахівці міністерства спільно з представником Групи підтримки Європейського Союзу для України Хосе Романом Леоном Лорою обговорили напрямки реформування соціальної сфери у нашій державі.

Пан Лора нагадав, що 21 травня на самміті Східного партнерства в Ризі ЄС ухвалив рішення надати Києву третій транш макрофінансової позики у розмірі 1,8 млрд. євро. Ці гроші, в разі ухвалення Верховною Радою позитивного рішення, будуть надані для стабілізації економіки України і проведення реформ.

Серед вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною зазначеного кредиту, важливе місце посідає реформування системи соціального захисту населення. „Це революційна вимога, - наголосив представник ЄС, - адже раніше Європейська спільнота ніколи не висувала вашій країні особливих вимог, які б стосувалися соціальної сфери”.

У цьому контексті увага європейських чиновників сконцентрована насамперед на двох напрямках: допомозі внутрішньо переміщеним особам і безперебійному функціонуванні системи соціальної підтримки домогосподарств України через надання субсидій і пільг. Місія Євросоюзу, яка вже працює в Києві, готуватиме доповідь з цих питань.

„Гарна новина: ми добилися включення Державної служби зайнятості України до проекту підтримки ЄС”, -  також заявив на зустрічі пан Лора.

Заступник Міністра Сергій Устименко і фахівці Мінсоцполітики розповіли про розроблені міністерством законодавчі ініціативи, які вже подані чи готуються до внесення на розгляд Уряду. Зокрема, йшлося про проект Закону „Про зовнішню трудову міграцію”, у якому вперше на законодавчому рівні дано визначення категорії громадян, які є трудовими мігрантами. Проект закону спрямований на захист прав трудових мігрантів і членів їхніх родин, встановлює ступінь відповідальності держави перед ними. Наразі проект закону готується до подання на розгляд Кабінету Міністрів України.

Джерело: Мінсоцполітики