п'ятниця | 6 грудня 2019 | 16:22
11.06.2015

Мінсоцполітики: Реабілітаційні установи мають надавати людям з інвалідністю увесь комплекс реабілітаційних заходів

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 4 червня ц.р. схвалив проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення функціонування реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів».

Проектом акта передбачено внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими пропонується забезпечити належне фінансування усіх реабілітаційних установ, що підпорядковані Мінсоцполітики та органам соціального захисту.

У Міністерстві роз’яснюють: це пов’язано з тим, що на сьогодні у Бюджетному кодексі України згадуються тільки всеукраїнський, державні, міжрегіональні, а також місцеві центри професійної реабілітації та центри соціальної реабілітації. Водночас, як засвідчує європейський досвід, на сьогодні раціональніше створювати універсальні реабілітаційні установи, які б надавали увесь спектр послуг з професійної, медичної, соціальної реабілітації та ін. як дорослим, так і дітям з ураженням опорно-рухового апарату, органів зору, слуху, з розумовою відсталістю та психічними розладами тощо.

Тому проектом акта передбачено внести зміни до Бюджетного кодексу України, яким пропонується виключити із назв державних реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю слова «всеукраїнський, державний, міжрегіональний» та замінити найменування типів реабілітаційних установ «центри професійної реабілітації» та «центри соціальної реабілітації» єдиним уніфікованим формулюванням – «реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів».

Джерело: Мінсоцполітики