понеділок | 27 вересня 2021 | 03:03
23.06.2015

Мінсоцполітики: Українська делегація знайомиться з політикою Швеції у сфері гендерної рівності

На запрошення Представництва Фонду народонаселення ООН в Україні розпочався навчальний візит української делегації на чолі із заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергієм Устименком до Королівства Швеція, під час якого планується провести огляд політики цієї держави у сфері гендерної рівності та протидії насильству щодо жінок.

Як передбачається, українські фахівці зустрінуться з представниками державних органів влади Швеції, зокрема з працівниками Міністерства з питань дітей, осіб похилого віку та гендерної рівності, Адміністративної та міської ради м. Стокгольм, Офісу Уповноваженого з питань рівності, Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida), неурядових громадських та міжнародних організацій. Обговорюватиметься широке коло питань, включаючи національні механізми забезпечення гендерної рівності, зміни у політиці та суспільному житті з метою забезпечення рівності жінок та чоловіків, передові практики і стратегії діяльності у цьому напрямі.

Також представники Міністерства соціальної політики мають намір поінформувати шведських колег про заходи, які вживаються Урядом України на національному рівні для захисту прав жінок у контексті ситуації, яка склалася в Україні під час збройного конфлікту, та стосовно вирішення питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, котрі переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Державна політика України спрямована на створення передумов для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в усіх сферах суспільного життя, подолання всіх форм дискримінації за ознакою статі, найповнішої реалізації природних здібностей жінок і чоловіків у трудовій сфері, суспільному та особистому житті, наголошують у Мінсоцполітики. З метою виконання міжнародних зобов’язань України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, мінімізації негативних наслідків збройного конфлікту, активізації участі жінок у розв’язанні конфлікту та становленні миру Міністерство розробило проект Національного плану дій „Жінки, мир, безпека” на період до 2019 року, про який також йтиме мова під час візиту.

Адже, як переконані українські фахівці, рівноправна участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та держави є важливою умовою й гарантією утвердження демократії в Україні та запорукою її європейської інтеграції.

Джерело: Урядовий портал